Ana sayfa Sürmanşet Perinçek: ABD, Tayyip Erdoğan’ın üzerini çizmiştir

Perinçek: ABD, Tayyip Erdoğan’ın üzerini çizmiştir

PAYLAŞ

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İstanbul İl Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenleyerek, ABD’nin Suriye’ye yönelik bombardımanının sonuçlarını değerlendirdi.

Perinçek “PKK ve IŞİD’e ve Suriye’deki bütün terör örgütlerine kritik bir durumda destek sağlandı” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“ABD, Tayyip Erdoğan yönetimini yalnızlaştırmada çok önemli bir adım attı. Binali Yıldırım hükümeti devre dışı bırakıldı. Beştepe’deki Paralel Hükümet yönetime el koydu. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bölgede PKK’yı esas hedef alan stratejisine darbe indirildi. Türkiye ile Suriye’nin masaya oturması kararı bombalandı. İran-Rusya-Türkiye’nin Moskova Bildirgesiyle başlayan Astana sürecine darbe indirildi. İsrail’in konumu güçlendirildi.

Trump, ABD Derin Devletine “beni devirmeyin” mesajı verdi. Tayyip Erdoğan yönetimi, PKK ve IŞİD başta olmak üzere Suriye’deki bütün bölücü ve yobaz terör örgütleriyle aynı safa düştüğü için, Halk Oylamasındaki Evet oyları sert bir inişe geçti. Suriye’de kimyasal silah kullanılmasından kazançlı çıkan, ABD’dir ve İsrail’dir.”

“ABD ERDOĞAN’IN ÜZERİNİ ÇİZMİŞTİR”

Perinçek açıklamasında “Tayyip Erdoğan yönetimi tuzağa koşuyor” dedi ve şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’nin PKK ve FETÖ terör örgütlerine karşı mücadelesini baltalayanlar Türkiye’nin başında kalamaz. ABD ve İsrail planlarına uyum gösterme çabası, Tayyip Erdoğan yönetimini kurtarmaz. İki nedenle kurtarmaz:

Birincisi, ABD, Tayyip Erdoğan’ın üzerini çizmiştir ve Tayyip Erdoğan’ın bu kararı değiştirme şansının olmadığı apaçık ortadadır.
İkincisi: Tayyip Erdoğan, ABD ve İsrail planları içinde dans ederek kendi dayandığı kitleyi de kaybetmektedir.