Ana sayfa Logo Üstü - Sağ PS5 özellikleri ve çıkış tarihi ortaya çıktı!

PS5 özellikleri ve çıkış tarihi ortaya çıktı!

PAYLAŞ

Horizon: Zero Dawn, Nier ve Nioh ile birlikte 2017 yılına çok hızlı bir giriş yapan Sony, kazandığı bu ivmeyi düşürme niyetinde değil. Analistler Sony’nin birinci parti oyunlardaki başarısının, PS5’in kaderini doğrudan etkileyeceğini söylüyorlar.

Shiftdelete’in haberine göre, bir konsolu ilk başta sattıracak oyunlar, o konsola özel olacak yapımlar. Bunun en yakın örneğini Nintendo Switch ile görüyoruz. PS5 ise 4K odaklı bir oyun konsolu olacağı için ilk başta 3. parti yapımcılardan yeterli desteği alamayabilir. Bu yüzden özel oyunlara odaklanacaktır.

PlayStation 5 ise PS4’ün ömrü 5 yıla dayandığı zaman, yani 2018 yılında bizlerle buluşacak. PS5 çıkış tarihi 2018 ikinci yarısı olacak. Aslında PS4 Pro sayesinde PlayStation 4’ün ömrünün 2020’ye dayanması bekleniyordu ama Xbox Scorpio ve Nintendo Switch şu an çok ciddi rakipler.

Konsolun özellikleri arasında ise elbette en merak edilen ksıım TFLOPS değeri. PS5 yine analistlerin çıkarımlarına göre 10 TFLOPS’tan daha yüksek bir değere sahip olacak. Xbox Scorpio’nun 6 TFLOPS, PS4 Pro’nun 4.2 TFLOPS olduğu düşünülünce bu gerçekten de çok ciddi bir fark. PS5 fiyatı ise bu bağlamda 500 dolar ve üzeri olabilir.