Ana sayfa Öne Çıkanlar Putin: Saldırıların arkasındaki provokatörün kim olduğunu biliyoruz

Putin: Saldırıların arkasındaki provokatörün kim olduğunu biliyoruz

PAYLAŞ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin telefonda Suriye konusunda görüştü. Putin, 6 Ocak’ta Rusya’nın Suriye’deki Tartus ve Hmeymim üslerine en az 13 İHA ile yapılan saldırı için “Arkasındaki provokatörün kim olduğunu biliyoruz; Türkiye’nin alakası yok” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin telefonda Suriye konusunda görüştü. Putin 6 Ocak’ta Rusya’nın Suriye’deki Tartus ve Hmeymim üslerine en az 13 İHA ile yapılan saldırı için “arkasındaki provokatörün kim olduğunu biliyoruz Türkiye’nin alakası yok” ifadelerini kullandı.

Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini dile getiren Putin, “Rusya’nın Suriye’deki askeri üslerine saldırı girişimlerine ne Türk askerleri ne de Türk yönetiminin hiçbir bağlantısı yok” dedi.

Hmeymim üssüne insansız hava araçlarıyla saldırı girişiminin Türkiye dahil partnerlerle ilişkileri bozmaya yönelik olduğunu kaydeden Putin, Rusya’nın Suriye’deki üslerine saldırılarda kullanılan insansız hava araçlarının “el yapımı” gibi gösterme amacıyla kamufle edildiğine dikkat çekti.

Putin ayrıca Hmeymim ve Tartus üslerine saldırıların büyük titizlikle planlandığına dikkat çekti.