Ana sayfa Genel Rubin ve Fuller’i yakalatana 3 milyon

Rubin ve Fuller’i yakalatana 3 milyon

PAYLAŞ

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, hakkında Türkiye’de yakalama kararı çıkarılan ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA’in eski görevlisi Graham Fuller ve CIA Raportörü Michael Rubin’in yakalanmasını sağlayacak kişiye bir işadamı 3 milyon ödül verecek…

İsmi açıklanmayan işadamının vaadine ilişkin açıklamayı avukatı Özgür Çelebi yaptı. AvukatÇelebi “E.E isimli mükellefimiz bana senet ve taahhütnameyi teslim etti. Ülkesine, bayrağına ve milletine aşık bu insanın isteğini biz de kamuoyu ile paylaşıyoruz” dedi.

Taahhütnamede; “İki ABD vatandaşını Türk Makamlarına teslim eden,yakalanması için önemli bilgi veren kişiye yardım karşılığı 3 milyon teslim edilecek” ifadeleri yer aldı. Avukat Özgür Çelebi, ödülü bizzat kendilerinin teslim edeceğini söyledi.

“Bursalı bir eğitimci”

Avukat Özgür Çelebi “Aslen Yozgat Yerköylü,varlıklı bir aileden gelen ve Bursa’da eğitim işleriyle uğraşan E.E isimli mükellefimiz, ülkeyi karıştırmak isteyen bu hainlerin yakalanması için 3 milyon ödül vereceğini söyledi. Sonra imzaladığı senet ve taahhütnameyi teslim etti. Ülkesine, bayrağına ve milletine aşık bu insanın isteğini kamuoyu ile paylaşıyoruz” dedi.