Rus ruleti oynarken karısını öldürdü

Mayıs 19, 2017, 5:57 pm
Tayland'ın Ayutthaya şehrinde bir adam Rus ruleti tarzında bir oyun oynarken yanlışlıkla eşini vurdu. Başından vurulan genç kadın olay yerinde hayatını kaybetti. Adam ise, 'silahta mermi yoktu, yanlışlıkla oldu' diye konuştu

Tayland’ın kutsal şehirlerinden biri olan Ayutthaya şehrinin Sena mahallesinde, dün gece meydana gelen olayda 27 yaşındaki kadın Nopparat Phrasena, hayatını kaybetti. Silah sesi üzerine eve gelen polis genç kadının bedenini banyoda buldu. Genç kadının başının yanında, elinde tuttuğu anlaşılan bir silah bulundu.

Evde polisi bekleyen 29 yaşındaki Pongrat Kitsunthorn ise polise verdiği ilk ifadesinde ‘Yatağa gitmeden önce oyun oynuyorduk. Silah boştu’ diye konuştu. Kitsunthorn’un verdiği bilgiye göre 3 yıldır birlikte olan çift, gece arkadaşlarıyla alkol alarak eğlendi. Arkadaşlarının ayrılmasından sonra da büyükannesinin evinden aldığı silahı karısıyla ‘biraz eğlenmek için’ yanına getirdi.

Silahın içinde mermi olmadığına inandığını söyleyen genç adam, ‘Beraber birbirimize ateş ediyor gibi yapmaya başladık’ ifadelerini kullandı.

Silahın birden ateş alarak karısının başına isabet ettiğini söyleyen adam, daha sonra polisi aradığını belirtti.

Hikayeye ikna olmayan polis ekipleri soruşturmayı derinleştirerek genç adamı gözaltına aldı.