Sefer Selvi, tepki çeken karikatürü sonrası tüm kadınlardan özür diledi

Mayıs 11, 2017, 7:30 pm
Evrensel Gazetesi'nde yayınlanan karikatürü nedeni ile kadınlardan tepki gören karikatürist Sefer Selvi açıklama yaparak "Yanlış anlaşıldım tüm kadınlardan özür diliyorum" dedi.

Karikatürist Sefer Selvi, bugün Evrensel Gazetesi’nde yayınlanan ve kadınlardan tepki gören karikatürü ile ilgili açıklama yaptı.

“Yanlış anlaşıldım tüm kadınlardan özür diliyorum” diyerek açıklamasına başlayan Selvi, “Adaletin sembolü kadını hamile çizdiğim karikatür cinsiyetçi bulunmuş. Söz konusu karikatürü çizerken amacım tecavüzü yüceltmek değildi. Tam tersine adaletin içine düşürüldüğü acıklı durumu karikatürize etmeyi düşünmüştüm” dedi.

“Tüm kadınlardan özür dilerim”

Selvi açıklamanın devamında şunları söyledi: “Açıkçası yıllarca demokrasiyi, insan haklarını ve kadın haklarını savunan biri olarak cinsiyetçi suçlaması beni üzdü. Benim sözüm yargının bağımsızlığını kaybetmesinedir. Ha bir de bu karikatürden hareketle Evrensel Gazetesi cinsiyetçilikle suçlanmış. Ben karikatürlerimi çizerken onların bana herhangi bir müdahalede bulunmaları söz konusu değil. Ben o karikatürü özgür irademle çizdim, özgür irademle de kaldırmalarını istedim. Kısacası yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum. Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyor, tüm kadınlardan özür diliyorum.”