Ana sayfa Spor Şenol Güneş: Bunu affedemiyorum

Şenol Güneş: Bunu affedemiyorum

PAYLAŞ

Beşiktaş’la 2 yıllık sözleşme imzalayan Şenol Güneş, Sözcü’den Ali Aydın’a özel açıklamalarda bulundu. Medipol Başakşehir’i iki maçda da yenemediklerini hatırlatan Şenol Güneş, “Bunu affedemiyorum. Rakibimizin güçlü olmasını isterim ve onunla yarışmalıyım. Başakşehir’in bizi yenmesi bizi daha dikkatli hale getirdi.” dedi.

“İnsan sevdiğine inanır” diyen Güneş, “Başkanımız işi biliyor ve güzel işler yapıyor. Taraftarımızla kimliğim uyuştu. İstesem çok reklam yaparım. Böylece çok teklif gelir bana ama öyle bir kompleksim yok. Şöhretle işim olmaz. İstediklerimi oyuncularım sahada yansıtırsa en zengin benim. Şampiyon olduk diye gezmeyeceğiz. Daha çok çalışacağız. Benim için üst üste 2 kez şampiyon olmak çok şey değiştirmez” dedi.

Kulüp tarihine geçen Güneş, şöyle devam etti: “Kariyerim boyunca ben transfer yapmadım. O işin sorumlusu yönetim ve başkandır. Stoper transferi istiyorum. Ama paramız yoksa eldeki futbolcularla idare edeceğiz. Quaresma, Oğuzhan ve hiçbir oyuncumun gitmesini istemem. Ancak iyi teklif gelirse önüne geçemeyiz. Her gün taze bir gündür. Kaybetsek de hayat devam ediyor. Barcelona ile de oynasak ciddi olacağız. Büyük takım olmanın özelliği budur. Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi’nde başarılı olabilir. Kaybedersek dünyanın sonu değildir.”

“Başekşehir’i yenemedik”

“Galatasaray sezona iyi başlamıştı sonra bir anda düştüler anlayamadım. Tudor’un bana karşı sözleri için teşekkür ederim ama övgü istemem. Ben Başakşehir’i iki maçta da yenemedim. Bunu affedemiyorum. Rakibimizin güçlü olmasını isterim ve onunla yarışmalıyım. Başakşehir’in bizi yenmesi bizi daha dikkatli hale getirdi.”

“Kartlarla bizi doğradılar”

“Şampiyonlar Ligi’nde Dinamo Kiev maçında rakip faul yaptı, biz kırmızı kart gördük. Kartlarla bizi doğradılar. Şanssızlık yaşadık ve elendik. Lyon maçındaki hakemin yönetimini çok takdir etmiştim. Trabzon’da çalışırken Lille maçı da içimde ukde kalmıştı.”