Ana sayfa Spor Şenol Güneş: Forvet ve kanat olmak üzere iki oyuncuya ihtiyacımız var

Şenol Güneş: Forvet ve kanat olmak üzere iki oyuncuya ihtiyacımız var

PAYLAŞ

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Nevzat Demir Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi. Gökhan Töre’nin sakatlığı sebebiyle kanatta bir oyuncuya ihtiyacı olduğunu söyleyen Güneş, “Forvet ve kanat olmak üzere iki oyuncuya ihtiyacımız var. Gidecek oyuncular da var” açıklamasını yaptı.

Çin seyahatini takımı en az etkileyecek şekilde yapmak istediklerini söyleyen Güneş şöyle konuştu:

“Geçen sene oldukça başarılı olan takımlar vardı. Zor bir yarış olacak. Bütün rakipleri önemsiyoruz. rakipler olmasa biizm de bir anlamımız olmaz. farklı futbol oynamak, beğeni kazanmaki rakiplerimizi güzel futbolla yenmek istiyoruz, hedefimiz bu olacaktır. her takımın sezon başı sıkıntıları olabilir. önemli olan bunları lig başlarken aşabilmektir. 16 Temmuz’a kadar İstanbul’da çalışacağız”

Pepe: “Pepe geldi ama şu anda idmanda yok. Quaresma da yok. İspanya kampına gelecekler, dinlenmeleri de lazım. Pepe’nin kariyerine diyecek bir şey yok, saygıyı hak ediyor. Birkaç eleştirilecek görüntüsü var, son zamanlarda ise yok. Stoperde Marcelo, Tosic, Mitrovic ve Atınç da var. O bölgeyi yeterli görüyorum. Olumsuzluk yok.”

Arda Turan: “Çok kolay harcamayı tercih ediyoruz. Sizi temsil eden kişiyi savunma durumunda bırakıyorsak, aslında onu sevmiyoruz demektir. Zayıf düştüğün anda saldırıyoruz, güçlüyken de onu şımartıyoruz. Bunu Arda Turan konusundan yola çıkarak söylüyorum. Üzüldüğüm için söylüyorum. Yaptığını doğru bulduğumu söylemek istemiyorum. Gazeteci de olsa antrenör de olsa bu durum geçerli. Arda Turan, karakteri ve oyunculuğuna çok saygı duyduğum bir oyuncu. Ama o duruma düştüyse bu sadece onun suçu değildir.”

Burak Yılmaz: “Burak Yılmaz da Volkan Şen de yetenekli oyuncular. Yetenekli oldukları için Milli takımdalar. Burak Yılmaz’ın alınıp alınmaması gündeme gelirse konuşuruz. Hangi oyuncuyu alacağımızı biz de bilmiyoruz. Forvet alabilmek için kulüp dengelerini bozmanız gerekiyor. Oyuncu satma ihtiyacı oluyor. Bonservisi olmayan oyuncu bize uygunsa onu değerlendirmemiz lazım. Taraftarlarımız merak etmesin. Bir oyuncu hata yapsa bile onu sürdürecek durumda değildir.”

Gökhan İnler: “Gökhan İnler oynama şansı bakımından sıkıntıları olan bir futbolcuydu. Geçen sene oynama şansını az buldu. Gökhan İnler benimle değil yönetimle konuştu. Şans gelirse vereceğimi söylemiştim. Daha hazırlık dönemindeyiz”

Yusuf Erdoğan: “Yusuf Erdoğan her iki kanatta da oynayabilen bir oyuncu. Onunla ilgileniyoruz.”

Talisca: “Talisca kiralık ama bu yıl bizde oynamak zorunda olan bir futbolcu. Talisca yanlış yaptı. Kimseye değil kendisine, mesleğine saygısızlık yaptı. Giderken izin istedi, annesinin rahatsız olduğunu söyledi. Kendisi ne kadar çalışırsa çalışsın takımla idman yapmak gibi olmaz. Talisca için olumsuz konuşmak yerine nasıl çözeriz diye düşünmemiz lazım. Çok çalışırsa dünya çapında oyuncu olur. Eksik yaparsa hiçbir yerde oynayamaz. Onun bırakmalarının nedeni bu tür sorunları olması. Yoksa yetenekli bir oyuncuyu neden bıraksınlar. Demek ki eksikleri var. O eksikleri kısmen düzeltince başarılı oldu. Egolarımızı öldürelim ama egoları öldürürken adamı öldürmeyelim. Geç kaldığı için tabii ki ceza alacaktır. Ancak ceza verirken takıma zarar vermek istemiyoruz.”

Marcelo: “Lyon istiyor. Biz ne istiyoruz? Onlar ne kadar veriyor? Vermiyorsa kapatıyoruz. Bu işin arkasında biri mi var, bizi karıştırmaya mı çalışıyor. Birileri bize tezgah mı hazırlıyor. Benim aklım almıyor bazen transferleri.”