Ana sayfa Logo Üstü - Sağ Sürücüsüz araç testleri yaygınlaşıyor

Sürücüsüz araç testleri yaygınlaşıyor

PAYLAŞ

İnsansız otomobiller, yani otonom araçlar için sanal ortam testlerinden çok daha önemli olan bir çalışma sahası var. Bu da gerçek ortam testleri. İşte bu test alanları herkesin gözünü korkutsa da otonom araçlara destek büyümeye de devam ediyor.

ShiftDelete’in haberine göre, Amerika’da bazı eyaletlerde devam eden otonom araç sürüş test çalışmalarına Kaliforniya dahil olmaya hazırlanıyor. İnsansız hareket eden bu otomobiller şehir içi trafik koşullarında ciddi testlere tabi tutuluyor ve bu sayede yazılımsal geliştirmeleri için gerçek trafik koşulları çok büyük referans olabiliyor.

Tesla Model 3’ün prototipi göründü! Tesla Model 3 yollara çıktı!
Tesla, Model 3 için test çalışmalarına devam ediyor. Bu test aşamalarından bir görüntü yakalayan…
Ancak, bu süreçleri başlatabilmek ise bir anda gelişen süreçlerin dışında bir durum. ABD’de farklı eyaletlerin kendilerine özgü trafik kuralları ve yasaları olduğu için, test ortamına girecek olan otonom araçlar için testi kabul eden eyaletlerin yasalarına göre yeniden programlanmaları gerekiyor.

Kaliforniya Motorlu Araçlar Departmanı tarafından yürütülecek olan düzenleme çalışmalarının ardından tamamen sürücüsüz yapıdaki otonom araçlar, bu eyalette de test edilebilecek.