Ana sayfa Editörden Taşgetiren: Erdoğan Ak Parti’yi Cem Küçük’ün, Fuat Uğur’un durduğu yere mi yerleştirdi?

Taşgetiren: Erdoğan Ak Parti’yi Cem Küçük’ün, Fuat Uğur’un durduğu yere mi yerleştirdi?

PAYLAŞ

Star yazarı Ahmet Taşgetiren, Erdoğan’ın Hindistan dönüşü ‘İslamcılık’ tartışmalarına ilişkin “İslamcı olmak ya da olmamak şeklinde bir ayrım yapmak zaten yanlış. Biz tekkeye mürid aramıyoruz ki” sözlerini değerlendirdi. Erdoğan’ın sözlerinin ardından “Tayyip Erdoğan İslamcılara resti çekti. Ahmet Taşgetiren başta, bütün İslamcılar haddini bilsin” yorumlarına da değinen Taşgetiren, “Tayyip Bey İslamcılar’a tavır koydu, haddini bildirdi, peki Ak Parti’yi nereye yerleştirdi Tayyip Erdoğan? Cem Küçük’ün, Fuat Uğur’un, Rasim Ozan Kütahyalı’nın durduğu yere mi?” dedi.

Taşgetiren’in yazısının ilgili kısmı şöyle:

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hindistan dönüşünde gazetecilere “Ak Partiyi destekleyen yazarlar arasındaki tartışma”nın sorulması üzerine şunları söylüyor:
“İslamcı olanlar atılıyor, İslamcı olmayanlar getiriliyor’ deniliyor. Bir siyasi partinin çalışmalarında, İslamcı olmak ya da olmamak şeklinde bir ayrım yapmak zaten yanlış. Biz tekkeye mürit aramıyoruz ki.”
Hemen balıklama atlayan bir çevrenin yorumu şu:
– Tayyip Erdoğan İslamcılara resti çekti.
– Ahmet Taşgetirenbaşta, bütün İslamcılar haddini bilsin.
Öyle mi yapalım, haddimizi bilip, Ak Parti ile ilgili ahkam kesmekten vaz mı geçelim?
Ak Parti’nin benim değerlerimi taşımadığına mı inanalım?
Tayyip Bey kendi yolunu “Sırat-ı müstakim” olarak niteliyor, ben de kendi yolumu “Sırat-ı müstakim” olarak niteliyorsam, “Sırat-ı müstakim”lerimizi mi farklılaştıralım?
Tamam, anladık diyelim, Tayyip Bey İslamcılar’a tavır koydu, haddini bildirdi, peki Ak Parti’yi nereye yerleştirdi Tayyip Erdoğan? Cem Küçük’ün, Fuat Uğur’un, Rasim Ozan Kütahyalı’nın durduğu yere mi?
Ak Parti’nin 16 yıllık yolculuğu da bu muydu?
Ak Parti’ye tam da bunun için mi kapatma davası açılmıştı?
Tayyip Erdoğan’a sistemin koyduğu rezerv onun kimliğinden ve o kimlik içinden doğan politikalardan başka sebeplerle miydi?