Ana sayfa Logo Üstü - Sol Ülke genelinde yağış bekleniyor

Ülke genelinde yağış bekleniyor

PAYLAŞ

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinde yağış bekleniyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu’nun doğusu ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların Akdeniz Bölgesi, Karaman, Aksaray, Niğde, Adıyaman, Elazığ, Tunceli ve Bingöl çevreleri ile Konya’nın güney kesimlerinde kuvvetli, Mersin ve Adana çevreleri ile Kahramanmaraş’ın batı çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı batı ve iç kesimlerde 2 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

MARMARA

Bölge genelinin çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

EGE

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerde kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yerel olarak kuvvetli (21-50 mm), Mersin ve Adana çevreleri ile Kahramanmaraş’ın batı kesimlerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 mm) olması bekleniyor. Rüzgarın; bölge genelinde güney yönlerden kuvvetli (30-60 Km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Niğde, Aksaray ve Karaman çevreleri ile Konya’nın güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, kuzey ve doğu kesimlerde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; gece saatlerinde Elazığ, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinde Adıyaman çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin batısında yer yer sis ve pus hadisesi beklenyior.