Ana sayfa Logo Altı Ümit Kocasakal CHP Genel Başkanlığı’na adaylığını açıkladı

Ümit Kocasakal CHP Genel Başkanlığı’na adaylığını açıkladı

PAYLAŞ

Ümit Kocasakal Taksim’deki bir otelde düzenlediği basın toplantısında “Oy vermeye tıpış tıpış değil koşa koşa heyecanla gidecek, kimliğine, kurucu değerlerine, fabrika ayarlarına geri dönen bir CHP ve bundan sonra da bu sloganı kullanacağım, Kurtuluş kurtuluştadır” dedi.

“Bu açıklamayı Mustafa Kemal’in bir askeri olarak yapıyorum” cümlesiyle sözlerine devam eden Kocasakal ve CHP Genel Başkanlığına aday olduğunu resmen açıkladı.

Kocasakal basın toplantısında şunları kaydetti:

Yeni Türkiye adı altında ülkenin kurumları çökertilmekle, devletin genetiğiyle oynanmakta, devlet çökertilmektedir. Gelinen noktada bu siyasi anlayış Türkiye Cumhuriyeti için beka sorunu haline gelmiştir. Ben her şeyimi Atatürk’e ve Cumhuriyet’e borçluyum. Bu açıklamayı yaşananlar sebebiyle mutsuz, umutsuz milyonlarca vatansever yurttaşlarımız adına yapıyorum. Bu bir vicdan haykırışı ve isyanıdır. Bu açıklamayı Mustafa Kemal’in askeri olarak yapıyorum. Birileri Mustafa Kemal’in askeri olmayı anlamıyor. Bu bir simgedir, bu onun izinde olmak, ilkelerini benimsemektir.