Ana sayfa Magazin Vuslateri: “Balon şişirme işi yaptım, boynuma tepsiyi asarak meşrubat satardım”

Vuslateri: “Balon şişirme işi yaptım, boynuma tepsiyi asarak meşrubat satardım”

PAYLAŞ

Hürriyet’ten Hakan Gence’ye konuşan oyuncu Gonca Vuslateri nasıl keşfedildiğini anlattı. Bodrum’da meşrubat satarken Selçuk Yöntem’le karşılaştığını, onun “Oyuncu musun?” sorusuyla tanıştıklarını ve o günden beri çok yakın olduklarını anlattı.

Vuslateri o anısını şöyle anlattı:

“Türkiye’nin her yerini gezip çalıştım, beyaz eşya tanıtımında balon şişirme işi bile yaptım. Mesela yazları Bodrum’da boynuma tepsiyi asarak meşrubat satardım. Bir gün Selçuk Yöntem gördü. Daha dizilerde oynamıyordum. Enerjimden anladı sanırım, “Oyuncu musun?” diye sordu. Sırtım o kadar çökmüştü ki bütün meşrubatı aldı. O gün bugündür de babam gibi. Müjdat Hoca’yla da bir anım var. 17-18 yaşımda okulda yatıp kalkıyordum. Bu yoklukla savaşamayacağımı düşündüm bir gün, Müjdat Hoca “Ben sana bu hakkı vermiyorum” diye masaya vurdu. Bir daha açlık tokluk düşünmeden sadece sanatı düşünerek işimi yaptım.”

“Zaman zaman zorluklar çekiyorum; ekonomik sıkıntılarım, gerçekleştiremediğim hayallerim oluyor. Hâlâ bazen rolümle ilgili sıkıntılar yaşıyorum. Tedirginliklerim var. Ama tedirginliğimden çok mutluyum. Çünkü eğer halkı kazanmışsam anlattığım hikâyeler ömür boyu anlatılır, simit de satsam bana yine “Bu kız oyuncu” derler diye düşünüyorum. Benim tek hedefim kendime ‘oyuncu’ dedirtmek.”