Erdoğan’ın, Zarrab’ın avukatlarıyla yaptığı görüşme kayıtlarda yok

Nisan 16, 2017, 9:04 am
ABD'de yargılanan Reza Zarrab'ın avukatlarından Giuliani ve Mukasey’in, Ankara’da Erdoğan'la yaptıkları görüşmenin kaydının, Beştepe’nin programında olmadığı ortaya çıktı.

ABD’nin New York kentinde yargılanan Reza Zarrab’ın danışman avukatlığını üstlenen Rudolph Giuliani ve Mukasey’in Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la yaptığı görüşme sır gibi saklanıyor.

New York Savcılığı, Giuliani ve Mukasey’in Türkiye’ye gelerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’la “davaya diplomatik bir çözüm bulmak” amacıyla görüştüğünü saptamıştı. Savcılığın mahkemeye gönderdiği yazıyla ortaya çıkan görüşmede “davanın olası çözümü” ele alınmış ve ikili ABD’ye döndükten sonra hükümet temsilcileri ile görüşmeler yapmıştı.

Aydınlık gazetesi, Türk yetkililer tarafından sır gibi saklanan görüşmenin içeriğini Cumhurbaşkanlığı’na resmi bir yazı ile sordu. Gazetede yer alan habere göre, dün saat 23.00 itibarıyla henüz yanıt verilmeyen görüşmenin devlet kayıtlarında da olmadığı ortaya çıktı. New York Savcılığının 24 Şubat’tan sonra yapıldığı belirttiği görüşme için Erdoğan’ın günlük programları tarandı ancak programda böyle bir görüşmeye dair herhangi bir kayıta rastlanmadı.