Ana sayfa Magazin Zayn Malik anksiyete bozukluğunu atlattı

Zayn Malik anksiyete bozukluğunu atlattı

PAYLAŞ

Pakistan asıllı İngiliz şarkıcı Zayn Malik, The Sunday Times Style Dergisi’ne verdiği röportajda bir yıla yakın bir süredir mücadele ettiği anksiyete bozukluğu (her şeye kaygılanma) ile süren mücadelesini kazandığını açıkladı.

Ünlü şarkıcının bu süreçte yazılar yazdığı biliniyordu.

Hastalığa yakalanmasının ardından kız arkadaşı Gig’den de bolca destek almıştı.

Hastalığı sürecinde annesiyle bolca zaman geçirdiğini belirten 24 yaşındaki şarkıcı, ‘Annemin yemekleriyle kaybettiğim birçok şeyi geri aldım’ diye konuştu.

Geçtiğimiz yılın haziran ayında, Londra’da gerçekleşen Capital Summertime Ball etkinliğine çıkmasına dakikalar kala performansını iptal eden müzisyen hayranlarını hayal kırıklığına uğratmıştı. Başta öfkelenenler, protesto edenler, ‘her ne olursa olsun şov devam etmeli’ fikrini savunanlar, Malik’in konserini neden iptal ettiğini öğrendikten sonra eleştiri okları yerini destek yağmuruna bırakmıştı. 

Zayn Malik,  sosyal medya üzerinden paylaşıp hayranlarından özür dilediği yazısında birkaç aydır anksiyete bozukluğu ile mücadele ettiğini tüm içtenliğiyle dile getirmişti. Kontrol edemediği kaygılarının günlük hayatını ve kariyerini olumsuz etkilemesine karşı elinden şimdilik bir şey gelmediğini açıklığa kavuşturan müzisyen, ileride kaygısız günler geçirmek için var gücüyle çalışacağının sözünü de vermişti.