Ana sayfa Logo Altı 115 hamile çocuk skandalını ortaya çıkaran Nergiz: Hastane memlekete ihanet ettiğimi düşünüyor

115 hamile çocuk skandalını ortaya çıkaran Nergiz: Hastane memlekete ihanet ettiğimi düşünüyor

PAYLAŞ
Kanuni Sultan Suleyman Dogumhastanesi'nde 18 yas alti kayda alinmayan gebelikleri ortaya cikaran sosyal hizmetler gorevlisi Iclal Nergiz

İstanbul Küçükçekmece’de Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan ‘115 hamile çocuk skandal’ıını ortaya çıkaran İclal Nergiz, olayın kamuoyunda duyulmasından sonra hastanenin kendisine olan tutumunu anlattı. Hürriyet’ten Ayşe Arman’a konuşan Nergiz “Memlekete ihanet ettiğimi düşünüyorlar! Hastanenin imajını mahvetmişim! Ezme ve sindirme politikasıyla karşı karşıyayım. O tutanağı niye tutmuşum? “Senin yaptığın şey memlekete ihanet oldu. Adolesan gebeliği mi durdurdun yani?” dediler. Bu bakış açısıyla yaklaşıyor yönetim”dedi.

İclal Nergiz Türkiye’nin gündemine oturan 115 hamile çocuk ile ilgili kayıtların polise bildirilmediğini ortaya çıkaran hastane personeliydi. Nergiz, Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yılda, 18 yaşın altında ortalama 450-500 hamile çocuk geldiğini söylemişti. Olay kamuoyunda büyük etki oluşturmuştu.

Haberin yayımlandığı site için