Ana sayfa Gündem ‘Gazi’ ilan edilen kadına 15 Temmuz’da hayatını kaybedenlerin yakınlarından “sahtekar” suçlaması

‘Gazi’ ilan edilen kadına 15 Temmuz’da hayatını kaybedenlerin yakınlarından “sahtekar” suçlaması

15 Temmuz Şaibeli Darbe Girişimi'nde mahallesindeki kadınları toplayarak Taksim Meydanı'na çıktığı iddia edilen Şerife Boz hakkında şehit yakınları dava açmaya hazırlanıyor. 'Kahraman' ilan edilen Boz'un sürücülüğü olmadığı kaydedildi.

PAYLAŞ

15 Temmuz darbe girişimi sırasında mahallesindeki kadınları toplayarak hafriyat kamyonuyla Taksim Meydanı’na çıktığı iddia edilen Şerife Boz, AKP İstanbul İl Başkanlığı’nda milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu. Şerife Boz’un başvuru formundaki görev kısmına “15 Temmuz kahramanı” yazması ise dikkat çekti.

 

Şerife Boz’un AKP’den aday adaylığını duyurmasının ardından 15 Temmuz’da hayatını kaybeden Yeni Şafak foto muhabiri Mustafa Cambaz’ın oğlu Alparslan Cambaz, açıklamada bulundu. 15 Temmuz’daki darbeye karşı koyanlar arasında “kahraman” ilan ettiği Boz’a sosyal medya hesabından tepki gösteren Alparslan Cambaz, “Bu sahtekar kadına şehit aileleri olarak dava açmaya hazırlanıyoruz” ifadelerini paylaştı.

Şerife Boz’un 15 Temmuz şehit ailelerinin durumunu istismar ettiğini iddia eden Cambaz, şunları yazdı:

“Evleri Taksim’e metroyla 10 dakikayken ve metro o gün bedavayken, 16 Temmuz gecesi KUTLAMA ALANINA sürücülüğü olmadığı için kendi süremediği kamyonla gidip alana vardıklarındaysa sürücü koltuğuna oturarak gazetecilere poz veren ve onlarla birlikte düzmece bir haber üreterek milleti aldatıp her yerden yüklü miktarda para yardımı alan, kamyonlarını da İBB’ye kamyon yükü paraya satan, konferans için gittiği yerlerde özel olarak gezdirilmesi gerektiğini “Özel aracım nerede!” diye terör estirerek duyuran ve rezilliklere, istismara, dolandırıcılığa doymak bilmeyen bu sahtekar kadına şehit aileleri olarak dava açmaya hazırlanıyoruz.”

Şerife Boz’a bir tepki de Cumhurbaşkanlığı Sarayı önünde helikopterlerin açtığı ateş sonucunda hayatını kaybeden Cuma Dağ’ın oğlu Ahmet Yavuz Dağ’dan geldi.