Ana sayfa Gündem 2 belediye başkanı ve bir kaymakam coronaya yakalandı!

2 belediye başkanı ve bir kaymakam coronaya yakalandı!

Ordu'nun Ünye ilçe Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ile AKP'li Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı'nın Covid-19 testleri pozitif çıktı.

PAYLAŞ

Ünye Kaymakamlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Ünye ilçe Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ve AKP’li Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın Covid-19 şüphesiyle yapılan ikinci test sonuçlarının pozitif çıktığı belirtildi. Güney ve Tavlı’nın sağlık durumlarının iyi olduğu ve tedavilerinin evde devam ettiği belirtildi.

AKP’li Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı (Foto: Sosyal Medya)

SAĞLIK DURUMLARI İYİ

Kaymakamlık sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Kaymakamımız Ümit Hüseyin Güney ve Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı’nın corona virüs şüphesiyle yapılan ikinci test sonuçları maalesef pozitif çıkmıştır. Sağlık durumları iyi olup, tedavileri izole ev ortamında sürdürülmektedir. Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız ve tedavi gören tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, Allah’tan şifalar diliyoruz” denilerek vatandaşlardan kurallara uymaları istendi.

“TEDBİRLERİ ELDEN BIRAKMAYIN”

Diğer taraftan AKP’li Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’da sosyal medya hesabından açıklama yaparak, “Sevgili hemşerilerim, corona virüs şüphesiyle yapılan ikinci test sonucum pozitif çıktı. Sağlık durumum iyi olmakla birlikte kontrol amaçlı evimde izole durumdayım. Lütfen tedbiri elden bırakmayalım. Virüsle mücadelede en etkin yol olan maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına harfiyen uyalım. Allah’a emanet olunuz” dedi.

“KİŞİSEL TECRİDİM 14 GÜN HASTANEDE DEVAM EDECEK”

Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

* Sevgili hemşerilerim. Yoğun çalışma tempomuzda değişik ortamlarda çok fazla kişiyle zorunlu olarak temasımız nedeniyle, babam İsmail Hakkı Öner’in ve benim korona virüs testimiz pozitif çıkmıştır.

* En hafif belirtide, başkasına bulaşma riskini gözeterek 3 gün önce başlattığım kişisel tecridim, 18 ağustosta konan teşhisle 14 gün hastanede devam edecek ve Allah’ın izniyle sağlığımıza yeniden kavuşacağız.

FOTO: İHA

* Bu süreçte tarafımla sürekli iletişimde bulunacak olan başkan vekilim, başkan yardımcım, müdürlerimiz ve her kademede personelimiz, görevlerini eksiksiz yerine getirecektir.

* Bu vesileyle hemşerilerimi sosyal mesafeye, maske kullanımına, hijyen kurallarına uymaya ve mümkün olduğunca evde kalmaya davet ediyor, sağlıklı günler diliyorum.