Ana sayfa Logo Üstü - Sol 2 Dünya Savaşı, 90 İtalyan hükümeti ve oğlunun ölümünü gördü

2 Dünya Savaşı, 90 İtalyan hükümeti ve oğlunun ölümünü gördü

PAYLAŞ

Resmi bilgilere göre 19. yüzyıldan beri hayatta olan tek kişi 117 yaşındaki Morano, İtalya’nın kuzeyindeki Verbania kentindeki evinde hayatını kaybetti. Morano sadece 3 yüzyıla yayılan bir hayat yaşamakla kalmadı, aynı zamanda yaşamı boyunca 2 Dünya Savaşı, 90 İtalyan hükümeti ve oğlunun ölümünü gördü.

Uzun ömrünü genetiğine ve 90 yılı aşkın bir süredir devam ettiği 2’si çiğ olmak üzere günde 3 yumurta yeme alışkanlığına bağlıyordu. Morano’nun annesinin 91 yaşına kadar yaşadığı, bazı kardeşlerinin de 100 yaşını gördüğü belirtiliyor.

Morano uzun yaşamını aynı zamanda 1938 yılında eşinden ayrılmasına da bağlıyordu. Çift 1938’de ayrı yaşamaya başlamasına rağmen, 1978’e kadar evil kaldı. 75 yaşına kadar çalışan Morano, bir daha evlenmemeyi seçti. New York Times’a verdiği bir röportajda bu kararıyla ilgili “Kimsenin bana hükmetmesini istemedim” dedi. Morano’nun son 20 yıldır iki odalı evinden ayrılmadığı ve sadece bir kaç yıl önce tam zamanlı bakıcı tuttuğu belirtiliyor. ABD merkezli Gerontoloji Araştırma Grubu’na (GRG) göre, şu an dünyanın en yaş almış insanı 10 Mart 1900 doğumlu Jamaikalı Violet Brown. (BBC)