Ana sayfa Ekonomi 23 bin 500 araçlık filoya sahip olan şirket resmen iflas etti!

23 bin 500 araçlık filoya sahip olan şirket resmen iflas etti!

Filo kiralama sektörünün önde gelen firmalarından Fleetcorp AŞ bugün resmen iflas etti. 23 bin 500 araçlık filoya sahip olan ve 1.5 milyar borçla konkordato başvurusu yapan şirketin yöneticileri sırra kadem basmıştı.

PAYLAŞ

Fleetcorp, geçtiğimiz günlerde yaklaşık 1 milyar 500 milyon liralık borçla konkordatobaşvurusu yapmıştı. İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi bugünkü duruşmada konkordato talebini reddetti.

Kuveyt sermayeli eylül ayında mahkemeye konkordato başvurusunda bulunmuş, 2 ekimdeki duruşmada mahkeme 3 ay geçici mühlet kararı vermişti.

Mahkemenin atadığı komiser heyetinin olumsuz raporu üzerine mahkeme konkordatotalebini reddederek iflas karar verdi ve şirketin varlıkları hakkındaki tedbir kararı kaldırıldı.

İcra İflas Kanunu’nun 292’inci maddesi gereği şirketin iflasına karar verildi.

Mercerdes icradan satış kararı aldırmıştı

Filo kiralama sektöründeki varlığı 20 yılı aşan Kuveytli Fleetcorp Operasyonel Taşıt Kiralama Ve Turizm AŞ, yüklü bir borçla Ağustos ayının başında faaliyetlerini durdurmuştu. Şirketin, çok sayıda finans kurumu yanı sıra piyasaya da yüklü bir borcu bulunuyordu.

Fleetcorp AŞ’den 100 milyon Avro alacağı bulunan Mercedes Benz Türk AŞ, 24 lüks otomobil için icradan satış kararı aldırmıştı.

Şirketin elindeki otomobillerin değeri 700 milyon lira arasındaydı.