Ana sayfa Yaşam 25 gazeteci hakkında yakalama kararı!

25 gazeteci hakkında yakalama kararı!

Hizmet Hareketi'ne kitlesem kırım tüm alanlarda devam ediyor. İpek Medya'ya yönelik opoerasyonda 23 medya mensubu hakkında gözaltı kararı verildi.

PAYLAŞ

Koza Holding‘e düzenlenen cemaate kitlesel kırım kapsamında yapılan operasyonda telefonlarında Bylock kullandığı tespit edilen 25 medya mensubu hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Yakalama kararı olan isimler İpek Medya Grup Başkanı Şaban Yörüklü, Başkan Yardımcısı Ali Serdar Hasırcıoğlu, Erhan Başyurt, Tarık Toros, Ayhan Yurttaş Selim Sırrı Bayer, Metin Arslan, Hasan Bozkurt ve Süleyman Karataş‘ın evlerinde arama yapıldı ve bazı isimler gözaltına alındı. İsimlerden bir kısmının da 1 yıldır yurtdışında olduğu tespit edildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince gözaltı kararı verilen 25 kişiden gözaltına alınanlar, Emniyet Müdürlüğündeki ifade işlemlerinin ardından Adliyeye getirildi.

Ankara Adliyesinde, soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısına ifade veren şüphelilerden 11’i ise tutuklanması talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

Savunmalarının ardından hakimlik, 10 şüphelinin tutuklanmasına karar verdi.

Tutuklanan sanıklar arasında eski Koza-İpek Holding’e bağlı kuruluşlardaki bazı yöneticiler ve KHK ile kapatılan eski Bugün Gazetesi çalışanlarının da bulunduğu öğrenildi.