Ana sayfa Magazin 67 yaşındaki bir kişiyi döven şarkıcı Halil Sezai hakkında soruşturma başlatıldı

67 yaşındaki bir kişiyi döven şarkıcı Halil Sezai hakkında soruşturma başlatıldı

Halil Sezai karakola götürülerek ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

PAYLAŞ

Şarkıcı Halil Sezai, kiraladığı villada film çekimine izin vermeyen yan komşusunu darp etti. İki kişi ile komşu villanın sahibini öldüresiye döven Halil Sezai akşam saatlerinde polis tarafından ifadesi alınması için karakola götürüldü. İfade veren Halil Sezai serbest kalırken savcılık şarkıcı ve yanındaki iki kişi hakkında kasten yaralama ve tehdit suçlarından soruşturma başlattı. Polis olayda adı geçen İncir Reçeli filminin yönetmeni Aytaç Ağırlar’ın ifadesini de aldı.

Şarkıcı Halil Sezai ve ‘İncir Reçeli’, ‘Bölük’ ve ‘Cennet’ gibi filmlerin yönetmeni Aytaç Ağırlar, Tuzla Postane Mahallesi Cafer Bey Sokak’ta film çekimi için villa kiraladı. Halil Sezai kiraladığı villada film çekimi yapmak istedi. Ancak dört villadan oluşan sitede oturan Hüseyin Meriç ve Mesih Meriç, ünlü şarkıcının villada film çekimine izin vermedi. Sanatçı ve diğer villa sahipleri arasında bu nedenle nisan ayından itibaren tartışma ve anlaşmazlıklar yaşandı.

İKİ KİŞİ İLE GİTTİ

Halil Sezai dün saat 10.00 sıralarında Hüseyin Meriç’in ikametine yanında iki kişi ile birlikte gitti. Sezai ve yanındakiler burada Meriç’i döverek tehdit etti. Olay yerinden ayrılan sanatçı ve yanındakiler hakkında Hüseyin Meriç karakola giderek şikayetçi oldu. Polis İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na haber vererek tahkikat başlattı.

ÜNLÜ YÖNETMEN DE İFADE VERDİ

Polis şikayetçinin ikametinde bulunan kamera kayıtlarını alarak olayda ismi geçen yönetmen Aytaç Ağırlar, Ecem Ağırlar ve Mustafa Taner Okçular’ı Tuzla Asayiş Büro Amirliği’ne davet etti.

SERBEST BIRAKILDI

Polis Halil Sezai ve diğer şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. Halil Sezai akşam saatlerinde Kadıköy’deki evinde gözaltına alındı. Halil Sezai karakola götürülerek ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

‘KELİME-İ ŞAHADET GETİRİNCE DAHA ÇOK DÖVDÜ’

Öte yandan, mağdur adam, “Beni döverken kelime-i şehadet getirdim, ‘Ezan mı okuyorsun lan sen?’ diye daha çok dövdü” dedi.