Ana sayfa Logo Altı Nagehan Alçı Abdülhamid’in torununa sahip çıktı: Ne istiyorsunuz bu aileden?

Nagehan Alçı Abdülhamid’in torununa sahip çıktı: Ne istiyorsunuz bu aileden?

PAYLAŞ

Nagehan Alçı, “Paralamenter sistem canımıza yetti” sözleri nedeniyle eleştirilerin hedefi olan Sultan II Abdulhamid’in torunu Nilhan Osmanoğlu’na sahip çıktı. Osmanlı ailesinin hayatları mahvolmuş bir halde olduğunu iddia eden Alçı yazısında Osmanoğlu soyadını şöyle savundu: “Hiçbir zaman Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti aleyhine hiçbir Osmanlı ailesi mensubu tek kelime etmemiş”

Nagehan Alçı’nın yazısının ilgili kısmı şöyle:

Günlerdir büyük bir keyifle, adeta karşı tarafı acıtmanın, kanatmanın verdiği patolojik bir zevkle, Osmanoğlu ailesinin kalan birkaç üyesinden biri olan Nilhan Osmanoğlu’na vurup duruyorlar. Osmanlı ailesi, bir asırdır keder ve elem içinde yaşayan, hayatları mahvolmuş bir aile. Perişanlık içinde dört bir yana dağılmışlar. Bu ailenin bireylerinin başına gelmeyen kalmamış. Bebeklerin dahi Türkiye’ye gelmesi yasaklanmış. Sefalete ve sürgüne mahkûm edilmişler. Fakat hiçbir zaman Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti aleyhine hiçbir Osmanlı ailesi mensubu tek kelime etmemiş. Tam aksine, konu geldi mi hep saygı ve övgüyle bahsetmişler Cumhuriyetimizden ve Atatürk’ten…

Türkiye’de monarşiyi savunan bir kişi bile olmamasına rağmen ülkemizde bir kesimin Osmanoğlu ailesine nefreti bitmiyor. Yahu daha ne istiyorsunuz bu aileden? Daha ne kadar acı ve ıstırap çektireceksiniz bu insanlara? Geride kalanlarla ilgili bir kez daha sürgün kararı mı çıksın? Bu aile bireylerinin elinde avucunda ne varsa bir kez daha mı müsadere edilsin?