Ana sayfa Gündem 800 hanenin tahliye edildiği Adana’daki yangın bölgesine özel tim ve komando birlikleri...

800 hanenin tahliye edildiği Adana’daki yangın bölgesine özel tim ve komando birlikleri sevk edildi

Adana'nın Kozan ilçesinde başlayan yangın, kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Şu ana kadar 200 hektardan fazla ormanlık alan zarar gördüğü yangın nedeniyle 800 hane boşaltıldı.

PAYLAŞ

Adana’nın Kozan ilçesindeki Kuyubeyli Mahallesi’nde bulunan ormanlık alanda dün başlayan yangında şu ana kadar 200 hektardan fazla ormanlık alan zarar gördü. Yangın nedeniyle 800 hane de boşaltıldı.

İlk etapta Adana Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı arazöz ve yangın söndürme helikopterlerinin müdahale ettiği yangının daha da büyümesi üzerine çevre il ve ilçelerden takviye ekipler çağırıldı. 2 yangın söndürme uçağı ve 6 yangın söndürme helikopterinin havadan, 90 arazöz ve ekibin karadan müdahale ettiği yangın nedeniyle bölgede bulunan 6 köy ve 800 hane tahliye edildi.

EVLER KULLANILAMAZ HALE GELDİ

Yangının ulaştığı bazı evler yanarak kullanılamaz hale geldi. Evlerinden tahliye edilen vatandaşların bir kısmı yakınlarının yanına giderken, geri kalanlar Adana Valiliğince Kozan’daki yurtlara yerleştirildi.

Adana Valisi Süleyman Elban da bölgeye gelerek incelemelerde bulundu, yetkililerden yangının boyutu ve ilerleyişi hakkında bilgi aldı.

GİRİŞ-ÇIKIŞ KISITLANDI

Bölgeye giriş çıkışlar jandarma tarafından kısıtlanırken, vatandaşların bölgeye girmesine izin verilmiyor.