Ana sayfa Manşet 86 yaşındaki vatandaş kızı ve damadıyla tutuklandı: Eşine bakacak kimse kalmadı

86 yaşındaki vatandaş kızı ve damadıyla tutuklandı: Eşine bakacak kimse kalmadı

Haksız tutuklamalarla birlikte eleştirilen uygulamalardan birisi de yaşlı yurttaşların tutuklanması. Son örneği Niğde'de yaşandı. 86 Yaşındaki Celal Afşar isimli yurttaş, gelini ve damadıyla birlikte tutuklandı.

PAYLAŞ

Sosyal medyada yer alan bilgilere göre 86 yaşındaki iş insanı Celal Afşar’ın yatalak eşine, kızı ve damadının da tutuklanması sonrasında bakabilecek kimsesi kalmadı.

Niğde Başsavcığı’nın yürüttüğü Cemaat soruşturması kapsamında gözaltına alınan Celal Afşar’a Gülen cemaatine maddi destek sağlamak suçlaması yöneltildi.

İnsan Hakları aktivisti Ahval yazarı ve HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu da sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Adalet Bakanlığı’na çağrıda bulundu.

Gergerlioğlu, yatalak eşine bakacak kimsenin bulunmadığını belirttiği Afşar’ın derhal tahliye edilmesi gerektiğini söyledi:
“Yatalak eşine bakacak kızı ve damadıyla birlikte tutuklanmış. İnsaf, vicdan duygusunu kaybeden seçim kazansa ne olur ki? Bu zulümlere razı olmayacağız. Tahliye edin 86 yasındaki Celal Afşar’ı @adalet_bakanlik ”