Ana sayfa Manşet 89. Oscar ödülleri sahiplerini buldu

89. Oscar ödülleri sahiplerini buldu

PAYLAŞ

2017 Oscar Ödülleri sahiplerini buldu. En iyi film ödülünü Moonligt (Ay Işığı) alırken, La La Land 6 dalda ipi göğüsledi. Geceye ABD Başkanı Donald Trump’a yapılan eleştiriler ve en iyi filmle ilgili yapılan yanlış anons damga vurdu.

2017 Oscar Ödülleri Hollywood’daki Dolby Theatre’da sahiplerine verildi. Amerikalı oyuncu Casey Affleck, En İyi Erkek Sinema Sanatçısı, Emma Stone ise, La La Land filmindeki rolüyle En İyi Kadın Sinema Sanatçısı Oscar’ını kazandı.

Gece de bir de yanlış anons skandalı yaşandı. Merakla beklenen En İyi Film Oscar’ı önce La La Land’e verildi diye açıklandı, ardından Moonlight adlı yapıma verildiği şeklinde düzeltildi. En iyi film Oscarı’nın kazananını açıklamak için sahneye çıkan Warren Beatty, ilk başta La La Land filminin ismini açıkladı. Bunun üzerine Oscar oylama sistemini yöneten PricewaterhouseCoopers şirketinden iki kişi Brian Cullinan ve Martha Ruiz sahneye fırladı. Ödülü almak için sahneye çıkan La La Land filminin yapımcısı Jordan Horowitz, sonucun yer aldığı kartta yazan film isminin Ay Işığı (Moonlight) olduğunu söyledi. Bunun üzerine uzun bir süre seyirciler bunun bir şaka olduğunu düşündü, ancak daha sonra Jordan Horowitz ve Warren Beatty bunun bir şaka olmadığını anlatmak zorunda kaldı. Warren Beatty ise yaptığı hatayı sahneye beraber çıktığı Faye Dunaway’e atıfta bulunarak, “Zarfı açtım ve orada Emma Stone, La La Land yazıyordu; bu yüzden Faye sana bu kadar uzun bir süre baktım, şaka yapmaya çalışmıyordum” diyerek açıkladı.

LA LA LAND’A 6 ÖDÜL

Oscar Ödülleri tarihinde tüm zamanların rekorunu La La Land (Aşıklar Şehri) kırdı. La La Land, En İyi Orijinal Şarkı kategorisinde iki adaylık ile 13 dalda toplam 14 adaylığa sahip olan La La Land 6 ödül aldı.

Açıklanan ödüller şöyle:

En İyi Film: Moonlight

En İyi Yönetmen: La La Land

En İyi Kadın Oyuncu: Emma Stone (La La Land)

En İyi Sinematografi: La La Land

En İyi Orijinal Film Müziği: La La Land

En İyi Şarkı: ‘City of Stars’ (La La Land)

En İyi Prodüksiyon Tasarımı: La La Land

En İyi Erkek Oyuncu: Casey Affleck (Manchester By The Sea)

En İyi Özgün Senaryo: Manchester By The Sea

En İyi Uyarlama Senaryo: Moonlight

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Viola Davis (Fences)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Mahershala Ali (Moonlight)

Yabancı Dilde En İyi Film: The Salesman

En İyi Belgesel: O.J. Made in America

En İyi Kısa Belgesel: The White Helmets

En iyi Film Kurgusu: Hacksaw Ridge

En İyi Görsel Efekt: The Jungle Book

En İyi Animasyon: Zootopia

En İyi Kısa Animasyon: Piper

En İyi Ses Kurgusu: Arrival

En İyi Ses Miksajı: Hacksaw Ridge

En İyi Kostüm: Fastastic Beasts and Where to Find Them

En İyi Makyaj: Suicide Squad