Ana sayfa Dünya ABD Başkanı Trump’tan ‘Ödemeyeceğiz’ içerikli yeni tehdit!

ABD Başkanı Trump’tan ‘Ödemeyeceğiz’ içerikli yeni tehdit!

PAYLAŞ

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, Türk saatiyle gece yarısı paylaştığı bir tweetinde Türkiye’yi bir kez daha tehdit etti.

‘FETÖ’ ve ‘PKK’ adına suç işlediği iddiasıyla tutuklanan Rahip Andrew Brunson ile ilgili Washington yönetiminden mesaj ve tweetler gelmeye devam ediyor.

ABD Başkanı Donald Trump , Türkiye saatiyle gece 2:30’da ABD saatiyle saat 20:30’da yine Twitter üzerinde Türkiye’ye mesajlar yolladı. Trump mesajında yine Rahip Andrew Brunson ’ın tutuklu kalmasını eleştirirken bu kez Türkiye ile ilişkilerin azaltılacağını söyledi. ABD Başkanı Trump şu tweet’i attı:

“Türkiye uzun yıllar ABD’den yararlandı. Şimdi, ülkemizi büyük bir vatansever olarak temsil eden ve muhteşem biri olan rahipi tutuklu tutuyorlar. Masum bir adamın serbest bırakılması için hiçbir şey ödemeyeceğiz, Türkiye ile ilişkilerimizi azaltıyoruz.”

DAHA ÖNCE VERGİYLE TEHDİT ETMİŞTİ

Trump bu konuda son tweet’ini geçen hafta cuma günü atmış dünya kamuoyundan da yoğun eleştiriler almıştı. Trump, 7 gün önce de Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın, ‘Yeni Ekonomi Modeli Tanıtım Toplantısı sırasında şu tweet ile tepki toplamıştı:

“Türk lirası dolar karşısında hızla düşerken, Türkiye’yle çelik ve alüminyum ticaretinde gümrük vergilerinin iki katına çıkarılmasını az önce onayladım. Bundan böyle vergi alüminyumda yüzde 20, çelikte yüzde 50 olacak. Türkiye’ye ilişkilerimiz şu anda iyi durumda değil.”

(Cumhuriyet)