Ana sayfa Dünya ABD Genelkurmay Başkanı dahil Pentagon’un üst düzeyi karantinada

ABD Genelkurmay Başkanı dahil Pentagon’un üst düzeyi karantinada

ABD'de başkomutan pozisyonundaki Başkan Donald Trump'ın Kovid-19'a yakalanmasının ardından, Genelkurmay Başkanı dahil Pentagon'un en üst düzey isimlerinin koronavirüse maruz kaldıkları için karantinaya girdiği açıklandı.

PAYLAŞ

ABD’de Kovid-19’a Başkan Donald Trump’ın başını çektiği bir dizi Beyaz Saray yetkilisinin ardından ordunun üst düzeylerinin de yakalanmaya başlamasıyla, Savunma Bakanlığı (Pentagon) sarsıldı.

Sahil Güvenlik Komutan Yardımcısı Amiral Charles Ray’in koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından, Genelkurmay Başkanı Mark Milley, kuvvet komutanları ve diğer üst düzey generallerin neredeyse tamamı, virüse maruz kaldıkları için karantinaya girdi.

Evden çalışacaklar

Generallerin çalışmalarını karantinaya girdikleri evlerinden devam ettirecekleri belirtildi.

Genelkurmay Başkanı Milley’in haftasonu girdiği koronavirüs testinin negatif çıktığı bildirilmişti.

Trump’tan askerler mi bulaştı?

Cuma günü Kovid-19’a yakalandığı ortaya çıkan Başkan Trump’la birlikte seyahat eden iki askeri yetkilinin de korona testlerinin pozitif çıktığı daha önce medyaya yansımıştı.

Bunlardan biri, Beyaz Saray askeri ofisinden. Kendisi, ABD’nin nükleer silahlarının ateşlenme kodlarının bulunduğu çantayı taşımakla görevli olduklarından Trump’la her yere giden beş subaydan biri olan Jayna McCarron. Ve Sahil Güvenlik Kuvvetlerinden.