Ana sayfa Dünya ABD Sözcüsü, “Hükümetin fonladığı gazetede çalışıyorsun” dedikten sonra Sabah Temsilcisi: Türkiye’de gazetecilerin...

ABD Sözcüsü, “Hükümetin fonladığı gazetede çalışıyorsun” dedikten sonra Sabah Temsilcisi: Türkiye’de gazetecilerin tutuklanmasını hiçbir zaman desteklemedim

PAYLAŞ

ABD Dışişleri Sözcüsü Heather Nauert, Sabah Gazetesi ABD Temsilcisi Ragıp Soylu ile tartışma yaşadı.

Ragıp Soylu’nun, YPG’nin Öcalan’ı öven propoganda videosuyla ilgili soru sorması üzerine “herhangi bir bilgisinin bulunmadığını” söyleyen Sözcü Nauert, muhabirin çalıştığı Sabah gazetesini işaret ederek, “Hükümetin fonladığı bir gazetede çalışıyorsun” karşılığını verdi.

Bazı kaynaklar, bu polemik sonrası Nauert’in salonu ağlayarak terk ettiğini öne sürse de, o anlara dair bir video kaydı henüz yayınlanmadı.
Olayla ilgili kişisel Twitter hesabından paylaşım yapan Ragıp Soylu, “Konuyla ilgili kayıtlara geçsin diye: Türkiye’de gazetecilerin tutuklanmasını bireysel olarak hiçbir zaman desteklemedim” diye yazdı. “Garip garip ‘ABD’de korku içerisinde tweetler atıyor’ tarzında mesajlar geliyor” diyen Soylu, “Neden korkacağım anlamadım? Hiçbir şeyden korktuğum yok” ifadesini kullandı.

Ragıp Soylu’nun paylaşımları şöyle: