Ana sayfa Dünya ‘ABD’de 100 bin ceset torbası istendi’ iddiası

‘ABD’de 100 bin ceset torbası istendi’ iddiası

Pentagon'un, elindeki 50 bin ceset torbasını talep eden kuruma yakın zamanda göndereceği, kalan 50 bin ceset torbası için ise alım yapacağı bildirildi.

PAYLAŞ

ABD Federal Acil Durum Yönetim Ajansının (FEMA) Savunma Bakanlığından (Pentagon), yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında kullanılmak üzere 100 bin ceset torbası talebinde bulunduğu iddia edildi.

ABD’de Covid-19 kaynaklı vaka ve ölü sayısı hızla artarken, Bloomberg’de yer alan ve FEMA yetkililerine dayandırılan bir haberde, koronavirüs kaynaklı muhtemel ölümler için 100 bin ceset torbası talep edildiği ve bu talebin Pentagon’a iletildiği bildirildi.

Pentagon’un elindeki 50 bin ceset torbasını kuruma yakın zamanda göndereceği, kalan 50 bin ceset torbası için ise alım yapacağı kaydedildi.

Sputnik’in aktardığı habere göre Konuyla ilgili henüz Pentagon ve FEMA yetkililerinden resmi bir açıklama yapılmadı.

NE OLMUŞTU?

ABD Başkanı Donald Trump, önceki gün Beyaz Saray’da düzenlenen basın toplantısında ‘koronavirüs salgınında ABD genelinde 100 ila 240 bin arasında kişinin hayatını kaybedebileceğini’ açıklamıştı.

ABD, an itibariyle dünyada en çok koronavirüs vakasının görüldüğü ülke konumunda. Ülkede 216 binden fazla vaka tespit edilirken, ölü sayısı ise 5 bini aştı.