Ana sayfa Editörden Abdulkadir Selvi: “Torununa Kuran öğretirken darbeye maruz kalan cumhurbaşkanı”

Abdulkadir Selvi: “Torununa Kuran öğretirken darbeye maruz kalan cumhurbaşkanı”

PAYLAŞ

Hürriyet Yazarı Abdulkadir Selvi, ‘evet’ ve ‘hayır’ cephelerinin iki önemli temsilcisi Erdoğan ve Kılıçdaroğlu’nu karşılaştırdı. Selvi, “Referanduma giderken iki fotoğraf var. 15 Temmuz’a kontrollü darbe diyen Kılıçdaroğlu diğerinde ise darbe gecesi torununa Kuran-ı Kerim öğreten Erdoğan. Millet hangisini benimser?” dedi.

Selvi’nin yazısının ilgili kısmı şöyle:

Tek kelime ile CHP’lilerin yanlışları. Kimi, seçmeni işgal askerleri gibi denize dökmekten söz ediyor; kimi, eline almış mikrofonu, “Defol oradan sarı it!” diye bağırıyor, Kılıçdaroğlu ise ‘kontrollü darbe’ polemiğine giriyor. Darbe travmasının zihinlerde canlılığını koruduğu bir sırada Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz’a, ‘kontrollü darbe’ diyor. Hem bu dilin patenti FETÖ’cülerde… 15 Temmuz’da darbe girişiminde bulunup başarısız olan FETÖ’cüler, zaten bir süredir ‘kontrollü darbe’ söylemini tekrar edip duruyordu.

Referanduma giderken iki fotoğraf var. Birinde FETÖ’cülerle birlikte 15 Temmuz’a kontrollü darbe diyen Kılıçdaroğlu diğerinde ise darbe gecesi torununa Kuran-ı Kerim öğreten Erdoğan. Bu millet Özal’ı alnı secdeye giden cumhurbaşkanı olarak sevmişti. Erdoğan onu birkaç basamak ileri götürdü. Şehit taziyesinde Kuran okuyor, torununa Kuran öğretirken darbeye maruz kalan cumhurbaşkanı profili çiziyor. Millet hangisini benimser?
Yazının devamı için…