Ana sayfa Editörden Abdulkadir Selvi’den Kemal Kılıçdaroğlu’na: Tercihini yap

Abdulkadir Selvi’den Kemal Kılıçdaroğlu’na: Tercihini yap

PAYLAŞ

‘Kontrollü darbe’ sözlerini yadırgadığını söyleyen Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na çağrıda bulundu: “Darbecilerin bombaladığı Meclis’te demokrasi nöbetinde mi olacak, yoksa Gazi Meclis’in kürsüsünden kontrollü darbe demeye devam mı edecek? Kemal Bey, tercih zamanı…”

Selvi’nin, “Kemal Bey, tercih zamanı” başlıklı yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

15 Temmuz’da çizilen bu demokrasi tablosunu Kılıçdaroğlu’nun da iyi okuması gerektiğine inanıyorum. CHP Genel Başkanı’nın 15 Temmuz gecesi darbeye karşı çıkmasını, CHP milletvekillerinin bombalanan Meclis’e gidip demokrasinin yanında yer almasını önemsiyorum. Ancak bir o kadar da Kılıçdaroğlu’nun 15 Temmuz’a kontrollü darbe demesini ise yadırgıyorum.
Kim kontrollü darbe diyor? FETÖ’cü kaçaklardan Adem Yavuz Arslan diyor. Ekrem Dumanlı, Tarık Toros, Fuat Avni diyor. Bir de siz diyorsunuz Kemal Bey. Sizin yeriniz onların yanı mı olmalı?
Kılıçdaroğlu bir tercih yapmalı. 15 Temmuz’da darbeye karşı canı pahasına mücadele eden milletin mi yanında olacak, yoksa kontrollü darbe diyen FETÖ’cülerin mi yanında yer alacak?
Darbecilerin bombaladığı Meclis’te demokrasi nöbetinde mi olacak, yoksa Gazi Meclis’in kürsüsünden kontrollü darbe demeye devam mı edecek?
Kemal Bey, tercih zamanı…

Yazının tamamı için..