Ana sayfa Öne Çıkanlar ‘Adil Öksüz Almanya’da görüldü’ iddiası

‘Adil Öksüz Almanya’da görüldü’ iddiası

PAYLAŞ

Milliyet gazetesinin haberine göre, darbe gecesi Akıncı hava üssü etrafında yakalanan ve arsa bakmaya geldiğini iddia eden ve kısa süreli gözaltının ardından serbest bırakılan Öksüz, Frankfurt’ta bir otelde görüldü. Haberin, Almanya ile yaşanan krizin tırmandığı günlerde çıkması dikkat çekti.

MİT, Adalet Bakanlığı Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, İstihbarat ve Terör Daire Başkanlıkları, MİT ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı arasındaki yazışmalara göre, 15 Şubat 2017’de Ukrayna’dan Almanya’ya gelen M.M. isimli bir işadamı, Frankfurt Başkonsolosluğu görevlileriyle temasa geçerek, bir yakınının eşi ve üç çocuğunu karşılamak için Frankfurt’ta Global Otel’e gittiğini, bu sırada Adil Öksüz’ü elinde bir bond çanta ile otelin içinde camekanlı bir bölmede gördüğünü, gördüğü kişinin Adil Öksüz olduğundan emin olduğunu söyledi.

5 Nisan 2017 tarihli bir başka belgeye göre ise, 30 Mart 2017’de Adalet Bakanlığı Uluslararası Hukuk Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nü arayan T.E. isimli bir kişi, Almanya’nın Ausburg şehrinde yaşadığını, Ulm şehrinde bir kişinin restoranına otomat makinesi tamiri için gittiği gün konuşmalardan Adil Öksüz’ün Ulm’e geldiğini, otel ayarlanmasından bahsettiğini duyduğunu, bilahare tren istasyonuna gidildiğini, Adil Öksüz’ü bizzat orada gördüğünü söylediğini belirtti.