Ana sayfa Genel ‘Affın amacı 17-25 Aralık’ın üzerini kapatmak’

‘Affın amacı 17-25 Aralık’ın üzerini kapatmak’

CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeşil ışık yaktığı affın amacının 17-25 Aralık dosyalarını bir daha açılmamak üzere kapatmak olduğunu söyledi.

PAYLAŞ

CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, Meclis’te basın toplantısı düzenlendi. Ekonomide yaşananlar nedeniyle hükümeti eleştiren Hamzaçebi, şunları söyledi:

“Şu ana kadar krize karşı alınan etkili önlemler nelerdir derseniz, birisi dün yayımlanan tebliğ, diğeri de indirimli konut kampanyası. Dolar almış başını gidiyor, Türk lirası yerlerde sürünüyor kimse geleceğini görmüyor, satıcılar, yatırımcılar, tüketiciler, hiç kimse bir ay sonra hangi malı hangi fiyata alacağını, hangi fiyattan yatırım yapacağını bilmiyor. Tasarrufun değerinin ne olacağını kimse bilmiyor.”

‘KADER MAHKUMLARI İŞİN BAHANESİDİR’

Bir gazetecinin, “Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırgızistan dönüşü af önerisi ile ilgili olarak, ‘orada devlete karşı işlenen suçlarda ancak devlet af eder’ ifadesini kullandı. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusuna Hamzaçebi şöyle cevap verdi:

“Affın amacı nedir arkadaşlar biliyor musunuz. Ola ki ileri de tekrar açılabilir, sorgulanabilir, soruşturabilir endişesiyle 17-25 Aralık dosyalarını bir daha açılmamak üzere kapatmaktır. Kimse kimseyi aldatmasın. Niyet budur. Kader mahkumları işin bahanesidir.”