Ana sayfa Logo Üstü - Sol Ağırlık topu ile tüm vücut antrenmanı

Ağırlık topu ile tüm vücut antrenmanı

PAYLAŞ

Elinize 1-3 kg’lık bir ağırlık topu alın. Topu dirsekleriniz kırık, göğüs hizasında tutun. Sol bacağınızın üstünde alçalarak sağ bacağınız ile geriye doğru bir adım atarken topu da sağa arkaya doğru uzatın. 

Her iki yöne 15’er tekrar yapın.

Tek ayak zıplama

Ağırlık topunu yere koyun.

Ellerinizi göğüs hizasında birleştirin. 

Ayak uçlarınızı sırayla topa değdirerek zıplayın. Her iki ayak 15’er kez topa değecek şekilde toplamda 30 tekrar yapın.

Yüksek lunge

Ağırlık topunu iki elinizle, dirsekler kırık göğüs hizasında tutun. Sağ ayağınızı arkanızda bir sehpaya yerleştirin. Sol ayağınızın üzerinde yere doğru alçalırken, topu başınızın üzerine doğru uzatın.

Her iki bacakla 15’er tekrar yapın.

İleri adım lunge

Topu göğüs hizanızda iki elinizle tutun.

Dizinizi kırarak ileri doğru bir adım atarken topu da göğüs hizasında ileri doğru uzatın.

Her iki bacakla 15’er tekrar yapın

Şınav

Topu yere koyun. Kollarınız omuz genişliğinde açık, bir elinizi topun üzerine, bir elinizi yere koyun. Topu hiç kıpırdatmadan, sırtınız ve bacaklarınız düz ve yere paralel şekilde, karnınızı sıkarak ellerinizin üzerinde yere doğru alçalın ve geri yükselin. Önce sağ sonra sol eliniz topun üzerinde 10’ar kez toplamda 20 tekrar yapın.

Hareketli şınav

Topu yere koyun. Kollarınız omuz genişliğinde açık, bir elinizi topun üzerine, bir elinizi yere koyun. Topu hiç kıpırdatmadan, sırtınız ve bacaklarınız düz ve yere paralel şekilde, karnınızı sıkarak ellerinizin üzerinde yere doğru alçalın ve geri yükselin. Başlangıç pozisyonuna geri geldiğiniz noktada topu bir elinizden diğerine yuvarlayın. Hareketi tekrar edin. 10 tekrar yapın.