Ana sayfa Logo Altı Görevden alınan Sırrı Sakık’tan mesajı: Tarih tüm günahlarıyla tekerrür etti

Görevden alınan Sırrı Sakık’tan mesajı: Tarih tüm günahlarıyla tekerrür etti

PAYLAŞ

Ankara’da bulunan Sırrı Sakık’a görevden alındığını Ağrı Valisi Işın, telefonla bildirdi. Karardan sonra belediye binası çevresinde güvenlik önlemi alındı.

Eski Ağrı Belediyesi Eş Başkanı Sırrı Sakık Twitter’dan yayınladığı veda mesajında, görevden alınması hakkında, “Tarih tüm günahlarıyla tekerrür etti” dedi.

İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden alınan eski Ağrı Belediyesi Eş Başkanı Sırrı Sakık, sosyal medya hesabından veda mesajı yayınlandı. Ağrı’yı Türkiye’nin en huzurlu kenti yaptıklarını savunan Sakık, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

‘ALNIMIZ AÇIK, VİCDANIMIZ RAHAT’

“Kamuoyuna: Üç yıldır yürütmüş olduğum Ağrı Belediye Başkanlığı görevinden bugün itibariyle alındım. Halkımızın bize bu sorumluluğu verdiği günden bu güne arkadaşlarımla birlikte hayata geçirdiğimiz her proje ve her hizmetle, Ağrı’yı Türkiye’nin en huzurlu kenti yaptık. Alnımız açık, vicdanımız rahat. 2 Mart 1994’te yani tam 23 yıl önce parlamentodan alınıp demokratik siyasetin dışına itilmiştik ve bugün tarih tüm günahlarıyla tekerrür etti. Fakat, bedeli ne olursa olsun, bu topraklarda bir gün barışı muhakkak inşa edeceğiz.

Ağrı’da bu süre zarfında birlikte çalıştığım tüm belediye emekçilerine, tüm arkadaşlarıma çok teşekker ediyorum. Hoşçakalın.”