Ana sayfa Editörden Ahmet Çakar: Igor Tudor, sen bir futbol cahilisin, defol git

Ahmet Çakar: Igor Tudor, sen bir futbol cahilisin, defol git

PAYLAŞ

Başakşehir’de ağır bir yenilgi alan Galatasaray Teknik Direktörü İgor Tudor’u eleştiren Ahmet Çakar, yazısında ağır ifadeler kullandı. Çakar, “Igor Tudor, sen bir futbol cahilisin. Üstelik yıldız sevmeyen, kompleksli bir eski futbolcusun.” dedi.

Çakar’ın “Defol git Tudor!” başlıklı yazısının ilgili kısmı şöyle:

Neymiş efendim, Juventus’ta uzun yıllar oynamış, boyu posu varmış, müthiş bir karizmaya sahipmiş.
Yemişim senin Juventus kariyerini de, fiziğini de, karizmanı da… Önce sana kapısını açan Karabükspor’u zengin bir koca bulduğunda yuvasını yıkıp evi terk eden bir kadın gibi sattın ve bir gecede Galatasaray’la anlaştın. Sonra Galatasaray’ı deneme tahtasına çevirdin. Sezonun bitmesine yakın geldin, futbolculara manasız fizik yüklemeleri yaparak takımın tüm kimyasını rezil ettin. Elinde zaten kalitesi Galatasaray’a yakın birkaç yıldızın varken, onları da dün gece maç 3-0 olana dek kulübede oturttun. Eğer bir takımda Sneijder ve Podolski varsa ve sakatlıkları ya da cezalı durumları yoksa oynarlar kardeşim! Sanki ilk 11’de oynayanlar dünya yıldızları. TFF 1. Lig takımlarında böyle çok fazla oyuncu var.

Igor Tudor, sen bir futbol cahilisin. Üstelik yıldız sevmeyen, kompleksli bir eski futbolcusun.
Bak dikkat et, teknik direktör diyemiyorum çünkü sen teknik direktör olarak son derece sıradan takımlarda çalıştın ve başarılı olamadın. Bence sen teknik direktörlüğü bırak, git at yarışlarında at kondisyonerliği yap.