Ana sayfa Editörden Ahmet Nesin: Adil Öksüz’ün nerede olduğunu en iyi Erdoğan biliyor

Ahmet Nesin: Adil Öksüz’ün nerede olduğunu en iyi Erdoğan biliyor

PAYLAŞ

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin yazılarına devam eden artıgerçek yazarı Ahmet Nesin Adil Öksüz’ün nerede olduğunu en iyi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bildiğini iddia etti. Nesin, “Ben Adil Öksüz’ün sarayın bin küsur odasından birinde saklandığını düşünüyorum” diye yazdı.

Ahmet Nesin’in “Adil Öksüz sarayın hangi odasında saklanıyor!…” başlıklı yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

Yazının başlığı için büyük bir iddia diyebilirsiniz ama ben Adil Öksüz’ün sarayın bin küsur odasından birinde saklandığını düşünüyorum. Bu sistem en kolay saklanma sistemidir aynı zamanda.

Bu düşünceye nereden geldim biliyor musunuz, çok kısaca açıklayayım. Bir darbe girişiminden dolayı bin küsur askeri öğrenciyle, bin küsur erat kaçamayıp tutuklanmışsa Adil Öksüz’ün kaçma şansı sıfırdır. Bank Asya’nın şurekası dışarıdayken, şirket zoruyla maaşını almak için Bank Asya’dan kartı olanlar tutuklanıyorsa darbe lideri olduğu söylenen ve bütün bilgilere sahip birinin kaçma olasılığı yoktur. Necip Türk istihbaharatı kaçan herkesin yurt dışında oturduğu eve kadar biliyorsa, yurt dışında olsa Adil Öksüz’ün de nerede olduğunu bilir. Yaşadığımız koşullarda sadece biyer var ki, Türkiye’nin alayı gelse açıklayamazlar, o da sarayın bin küsur odasından biridir.

Adil Öksüz olayına neden böyle baktığımı açıklamaya çalıştım. Adil Öksüz bir Gülerce mizanseni de olabilir, başka bişey de. Ama o Gülerce gibi bunu rahat bir şekilde yapamaz, çünkü onun üstünü örteceği bir gazetecilik gibi mesleği yok. Benim tahminim, Adil Öksüz’ün nerede olduğunu en iyi Recep Tayyip Erdoğan biliyor, dediğim gibi belki de çok yakınında.

Yazının tamamı için…