Ana sayfa Editörden Ahmet Nesin: Ergenekon mu kazanacak, Erdoğan mı?

Ahmet Nesin: Ergenekon mu kazanacak, Erdoğan mı?

PAYLAŞ

Artı Gerçek yazarı Ahmet Nesin, Ergenekon davasının beraatla sonuçlanmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onlarla birlikte hareket ettiğinin ortaya çıktığını söyledi.

Ergenekon’la Erdoğan arasında birtakım tartışmalar olduğuna ilişkin hisler taşıdığını söyleyen Nesin yazısında, “Sanki birileri erken emekli edilecek, hatta daha önce emekli edilenlerden kimileri tutuklanacak ve genelkurmay başkanı değişecek gibi hissetmeye başladım” ifadelerini kullandı.

Ahmet Nesin’in yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

Son günlerde 15 Temmuz 2015 darbesiyle ilgili yeni yeni videolar ortaya çıkmaya başladı. Bu videolar esasında mahkeme dosyalarında vardı ama bu kadarı nedense gösterilmemişti. Dün yeni bir video daha vizyona girdi, bu videoda da kara kuvvetleri komutanı Yaşar Güler’in kaçırılışı var. Neden bilmiyorum ama geçen hafta Yaşar Güler’in kaçırıldıktan sonraki videosu yayınlanmıştı ve o videoda Yaşar Güler’in elleri arkadan ve gözleri bağlıyken genelkurmay başkanı Hulusi Akar sanki darbenin komutanıymış gibi serbest ve özgürdü. Aynı zamanda eski hava kuvvetleri komutanı Abidin Ünal da darbenin baş komutanı sayılan Akın Öztürk’le kolkola sohbet halindeydi.

Şimdi bu 3 videoda 3 kişi bir şekilde deşifre edilmeye çalışılıyor gibi geliyor bana. Birincisi boynu bile darp edildiği söylenen ama hiç de öyle gözükmeyen Hulusi Akar, diğeri geçtiğimiz askeri şurada emekli edilen Abidin Ünal ve sonuncusu da bütün darbe gecesi Hulusi Akar’ın yanında olduğu söylenen ve şimdiki kara kuvvetleri komutanı Yaşar Güler.

Erdoğan’ın Ergenekon davasının beraatle sonuçlanmasıyla birlikte onlarla birlikte hareket ettiğini bilmeyen kalmadı, bence bu kadarını Bilal Erdoğan bile anlamıştır artık. Ancak bu videolarda bitakım karışıklıklar var, sanki Ergenekon’la Erdoğan arasında bitakım tartışmalar var, sanki birileri erken emekli edilecek, hatta daha önce emekli edilenlerden kimileri tutuklanacak ve genelkurmay başkanı değişecek gibi hissetmeye başladım.

İşte bu yüzden merak ediyorum, Hulusi Akar genelkurmay başkanı olarak kalacak mı, yoksa yerine Yaşar Güler mi gelecek?

Yani aynı başlıkta sorduğum gibi ERGENEKON MU KAZANACAK, ERDOĞAN MI?..

Yazının tamamı için…