Ana sayfa Editörden Ahmet Nesin: Senin kandırdıkların buradan Diyarbakır’a yol olur

Ahmet Nesin: Senin kandırdıkların buradan Diyarbakır’a yol olur

PAYLAŞ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her başarısızlığında ‘kandırıldım’ dediğini ve buna rağmen oyları toplayarak ülkeyi yönettiğini söyleyen artıgerçek yazarı Ahmet Aziz Nesin Erdoğan’ın kandırdıklarına değindi.

Nesin, “Erdoğan’ın kandırdıkları arasında Türkiyeli Kürtler de var. “Kürt Açılımı” diye başlayan kandırmaca Habur sınır Kapısı’nda başladı, Dolmabahçe mutabakatına kadar geldi” diye yazdı.

Ahmet Aziz Nesin’in yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

“Kandırıldım” diye bas bas bağıran birisi tarafından yönetilmek nasıl bir duygu, gerçekten 15 dakika biyere oturup düşünsenize, bir ülke yöneten var ve her başarısızlığında “Kandırıldım” diyor ve oyları toplayıp ülke yönetiyor. Bu kandırılma öyle bir noktaya geldi ki, bakanlar da yaptıkları açıklamadan 10 dakika sonra “Kandırıldım” diyorlar.

Bu kandırılma olayı ne zaman başladı, anımsayan var mı? Benim ilk anımsadığım Fethullah Gülen hareketiyle başlayan tartışma, ondan sonrası arka arkaya geldi. Peki bu “Kandırıldım” mantığı hiç mi ters tepmiyor, yani devamlı “Kandırılan” bir parti başkanı, başbakan, cumhurbaşkanı ya da reis nasıl bir sempati kazanıyor? Bence kazanmıyor, 7 Haziran seçimleri bunun bir göstergesi, arkasından esasında kaybedilen ama hileyle kazanılan halk oylaması bunların en önemli göstergeleri bence.

Peki olaya biraz da tersinden baksak nasıl olur, yani devamlı “Kandırıldım” diyen Erdoğan’ın “Kandırılmadan” önce insanları ya da kurumları kandırmaya çalışıp çalışmadığına baksak nasıl olur.

Erdoğan’ın kandırdıkları arasında Türkiyeli Kürtler de var. “Kürt Açılımı” diye başlayan kandırmaca Habur sınır Kapısı’nda başladı, Dolmabahçe mutabakatına kadar geldi. Erdoğan istediği kadar Kürtlerin kendisini kandırdığını söylesin, mutabakatın imzalandığı gün “Nereden çıktı bu anlaşma” diyerek Kürtler tarafından “Kandırıldı”ğını söyledi ve ortalığı kan gölüne çevirdi.

Reza Zarraf ve Halk Bankası kullanılarak İran’a para ve altın göndererek ABD’yi de “Kandıran” Erdoğan tutuklanmalar sonunda yine “Kandırıldığını” söyleyerek yakınmaya başladı. Kendisini Merkel de kandırmıştı, İngiltere eski başbakanı Blair de…

Ne diyeyim Erdoğan, SENİN KANDIRDIKLARIN BURADAN DİYARBAKIR’A KÖY OLUR…

Yazının tamamı için…