Ana sayfa Logo Üstü - Sağ Aileleri tarafından sevgili olmaları yasaklanan ingiliz çift 40 yıl sonra evlendi

Aileleri tarafından sevgili olmaları yasaklanan ingiliz çift 40 yıl sonra evlendi

PAYLAŞ

Aileleri tarafından birlikte çıkmaları yasaklanan çift, ilk buluşmalarından neredeyse 40 yıl sonra evlendi. Bill Brookman, Madeleine Coburn’e ilk çıkma teklif ettiğinde, o 23 Madeleine ise 16 yaşındaydı. Ayrılmak zorunda kaldılar, çünkü kızın babası Bill’i  onaylamadı. Ancak, 2008’de yıllar sonra ilk kez görüştüler ve olanlar oldu. Bill ve Madeleine çıkmaya başladı. Bill, eski aşkına BBC Radyo 4’te canlı yayında evlenme teklif etti. Ardından nişanlandılar. Bill “Kader çok tuhaf ama söylemem gerekiyor, bazen 40 yıl beklemeye değer” dedi.

Çift, 70’li yıllarda bir tiyatro oyununun hazırlıkları sırasında tanıştı. Aynı yerde yaşasalar da, Bill, Madeleine’in abisiyle aynı okula gitse de 1978’deki oyuna dek tanışmıyorlardı. 1978’de Madeleine, Bill’in yönettiği bir oyunda yer aldı. Böylece birbirlerini yakından tanıdılar. Bill ona yerel bir pub’da çıkma teklif etti. Ancak birlikte gezmeleri kızın babası tarafından engellendi. Madeleine ve Bill 2008’e kadar 30 yıl boyunca birbirlerine yabancı kaldılar ta ki bir okul projesinde tesadüfler onları bir araya getirinceye kadar.

Cesaretini toparlaması 4 yılını aldı

Bill’in ona tekrar çıkma teklif etmek için cesaretini toplaması dört yılını aldı. Yıllar sonraki ilk buluşmalarında onu çıkma teklif ettiği pub’a götürdü.Çift BBC Radio 4’ün projesinde yer aldığında, Bill canlı yayında nihayet resmi olarak Madeleine’a evlilik teklif etti. Madeleine hemen bir cevap vermese de, “Evet” dediğini bir süre sonra paylaştıkları bir fotoğrafla duyurdu. Madeleine, yıllar sonra bir araya gelmeleri ve ayrı kaldıkları süre için “Gençken birlikte olamadık.Bu şu demek ayrı ayrı çok zengin hayatlar yaşamıştık. Ardından birbirimizi tekrar bulduk. Bence çok şanslıyız. Çok özel bir olay “dedi.

Çeviri: Grihat