Ana sayfa Editörden Mumay: “Ajan olduğu yazılan adama 530 bin dolar ödemişiz. Paramızla rezil olmak...

Mumay: “Ajan olduğu yazılan adama 530 bin dolar ödemişiz. Paramızla rezil olmak böyle bir şey”

PAYLAŞ

Bülent Mumay, istifa etmek zorunda kalan ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn’na, AKP ve Erdoğan için lobi faaliyetleri karşılığında verilen paraları gündemine taşıdı. Flynn’ın Gülen aleyhine yazdığı makaleyi hatırlatan Mumay, “Flynn’e, tek bir makaleden bizim vergilerimizle 530 bin dolar ödendiği ortaya çıktı. 5 bin vuruş için sadece!” dedi.

Mumay’ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

Bu köşeyi takip edenler hatırlayacaktır. 17 Aralık 2016’da, sırf “Gülen, Türkiye’ye iade edilmeli” dediği için havuz medyasının yere göre sığdıramadığı, ABD’li emekli korgeneral Michael T. Flynn’in yediği nanelerden söz etmiştik.

ABD Başkanı Trump’ın geçenlerde Ulusal Güvenlik Danışmanlığı görevinden kovmak zorunda kaldığı Flynn’in, İslam’ı kansere benzetmesine, kimsenin ses etmemesine olan şaşkınlığımızı dile getirmiştik.

Rusya ile fazla haşır neşir olduğu ortaya çıkan Flynn’in, havuz medyasını mest eden makaleyi Türkiye ile “yakın ilişkileri” yüzünden yazdığı, o dönem epey konuşuluyordu. Sahibi olduğu lobi şirketine, Türk hükümetinin bir işadamı üzerinden ödeme yaptığı söyleniyordu.

Bu iddialar bu hafta kesinleşti. Rusya ile çıkan gayrimeşru münasebetinin ardından bu kez ABD basınında “Türkiye ajanı” olarak nitelendirilen Flynn’e, tek bir makaleden bizim vergilerimizle 530 bin dolar ödendiği ortaya çıktı. 5 bin vuruş için sadece!

Demek ki Türkiye için kitap yazsa, Obama’ya teklif edilen 15 milyon dolardan fazlasını alacaktı. Hayır, makale bir işe yarasa, gam yemeyeceğiz. Ama iki ay içinde sepetlenen ve ajan olduğu yazılan bir adama 530 bin dolar ödemişiz. Paramızla rezil olmak tam da böyle bir şey…

Yazının tamamı için…