Ana sayfa Editörden Akdoğan: Üst aklın taşeronluğunu yapan bir ‘alt akıl’ var

Akdoğan: Üst aklın taşeronluğunu yapan bir ‘alt akıl’ var

PAYLAŞ

Star Yazarı Yalçın Akdoğan, Türkiye’de ‘üst aklın’ tetikçiliğini yapan bir ‘alt aklın’ olduğunu iddia etti. Akdoğan, Müjdat Gezen Kültür Merkezi’nin kundaklanması, başörtülü liseli bir kızın dar edilmesinin bu ‘akt aklın’ işi olduğunu söyledi.

Akdoğan’ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

Türkiye’nin uzunca süredir küresel ‘üst akıl’ın hedefinde olduğu biliniyor. Arap baharının tersine dönmesi; Mısır, Suriye ve Irak’ta yaşananlar, Türkiye’nin bölgesel etkinliğinin artması ve Erdoğan’ın güçlü bir lider olarak öne çıkması dünya çapında bir dezenformasyon dalgası oluşturdu.

Genelde Türkiye’yi, özelde Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ı hedefe koyan kara kampanyanın yakın zamanda fiili saldırıya dönüştüğünü, darbeden terör olaylarına kadar türlü yöntemlerle hamleler yapıldığını biliyoruz.

FETÖ’nün de propaganda desteği verdiği odaklar ve lobiler hummalı bir karalama kampanyası yürütüyorlar.Bu kesimler şimdi gözlerini 16 Nisan referandumuna diktiler…

Algı operasyonlarıhız kesmeden sürecek…

Toplumsal gerilimi yükseltmekiçin ellerinden geleni yapacaklar…

Toplumun sinir uçlarına basmakiçin her fırsatı değerlendirecekler…

Bu üst aklın bir de ülkede tetikçiliğini ve uşaklığını yapan bir ‘alt akıl’ var.

Alt akıl, üst akıl kadar sofistike ve rafine hareket edebilen bir akıl değil. 80’lerde, 90’larda, 2000’lerde piyasaya sürülen oyunlar hep aynıydı.

Son günlerde alt aklın daha müptezel ve bayatlamış numaralarına şahit oluyoruz. Bir gazetecinin fiili saldırıya, diğerinin tacize uğraması, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin kundaklanması, başörtülü bir liseli kızımızın darp edilmesi bu habis ama müptezel aklın tezahürleri…