Ana sayfa Gündem Akif Beki: Eğer rol yapmıyorlarsa İnce’nin çıkışı AK Parti’ye yaş günü hediyesi...

Akif Beki: Eğer rol yapmıyorlarsa İnce’nin çıkışı AK Parti’ye yaş günü hediyesi gibi geldi

'Kılıçdaroğlu'nu kerhen bile vermeyen ekranlar İnce için canlı yayındaydı.'

PAYLAŞ

Karar gazetesi yazarı Akif Beki, Cumhuriyet Halk Partisi‘nden (CHP) ayrılarak yeni parti kuracağı iddia edilen Muharrem İnce’nin  AKP tarafından nasıl karşılandığını yorumladı. Beki, “Eğer takiye değilse, rol yapmıyorlarsa; İnce’nin çıkışı, AK Parti’ye yaş günü hediyesi gibi geldi” dedi.

Muharrem İnce’nin basın toplantısını tüm televizyonların canlı yayınladığını belirten Beki, “Kılıçdaroğlu’nu utanma belasına, yasak savmak niyetiyle kerhen bile vermeyen ekranları, İnce için canlı yayındaydı. Baştan sona verdiler. Tesadüfe bakın ki, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın il başkanlarına konuşması da İnce’yi bölmedi. Planlasanız böyle olmaz. Cumhurbaşkanı’nın yayını, İnce bittikten sonra başladı.” ifadesni kullandı.

Akif Beki’nin Karar gazetesinde “Yel değirmenleriyle savaşa harcanan yıllar” başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle:

İNCE’DEN AK PARTİ’YE YAŞ GÜNÜ HEDİYESİ

Muharrem İnce’nin iddiasına inanırsanız, dünkü çıkışından sonra Cumhur İttifakı’nın acayip korkması gerekirdi. Kendi seçmenlerinden oy alma kabiliyeti var, Kılıçdaroğlu’nun yapamadığını yapacak, daha tehlikeli diye… Ama iktidar cenahı, hiç de korkmuşa benzemiyor. Bilakis, memnuniyetten ağızları kulaklarında. Sanki iktidarı değil de muhalefeti bölme potansiyeli görüyorlarmış gibi.

Hatta, ‘CeHaPe Zihniyeti’ni hortlatacak bir profil olsa ancak bu kadar sevinebilirlerdi. ‘Tam dişimize göre bir muhalif bulduk, güle oynaya çekişiriz’ diye… Kılıçdaroğlu’nu utanma belasına, yasak savmak niyetiyle kerhen bile vermeyen ekranları, İnce için canlı yayındaydı. Baştan sona verdiler. Tesadüfe bakın ki, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın il başkanlarına konuşması da İnce’yi bölmedi. Planlasanız böyle olmaz. Cumhurbaşkanı’nın yayını, İnce bittikten sonra başladı. Halbuki sorsanız, kendilerini zorlayacağı konusunda İnce’ye hak veriyorlar.

CHP tabanını aşma gayretini takdir ediyorlar. Dışardan ilave oy çekme kapasitesini kanıtladığını dahi söylüyorlar. Bakınız; Sözcü Kalın’ın değerlendirmeleri… Fakat ne hikmetse Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’yla yarışmak kadar telaşlandırmıyor onları. Ne ön kesmesi, ne çelme takması, ne karalaması! Parlatma işini bile şansa bırakmıyorlar.

Eğer takiye değilse, rol yapmıyorlarsa; İnce’nin çıkışı, AK Parti’ye yaş günü hediyesi gibi geldi. “Erdoğan’ı yense yense İnce gibi bir CHP’li yenebilir, hadi inşallah kazanır” diye umutlandıklarını mı düşünmeliyiz öyleyse? İnce, iktidarı heyecanlandırıyorsa kaybetmeyi çok istediklerinden midir yani?