Ana sayfa Editörden Akit Yazarı: ‘Hayır’cılar, 12 Eylül darbecilerinden daha vicdansız!

Akit Yazarı: ‘Hayır’cılar, 12 Eylül darbecilerinden daha vicdansız!

PAYLAŞ

Yeni Akit Yazarı Ali Karahasanoğlu, 12 Eylül Anayasası’nı yapanların sadece ilk üç maddenin değiştirilemeyeceğini söylediklerinin altını çizerek, bugünkü referandumda ‘hayır’ diyecekleri eleştirdi. Karahasanoğlu’na göre, 12 Eylül darbecileri bugünkü ‘hayır’cılardan daha özgürlükçü ve esnek.

Karahasanoğlu’nun yazısının ilgili kısmı şöyle:

Darbe anayasasının kabulünden 35 yıl sonra.. Yapılmak istenen değişikliklere.. Solaklar yine itiraz ediyorlar.. Hem nasıl itiraz? 12 Eylül darbecilerinden daha sert.. Daha vicdansız.. Daha katı bir mantıkla..

“Hoop dedik Ali Bey.. Bunu da nereden çıkardın” diyeceksiniz..

Şuradan çıkarıyorum..

Başta aktardım.. 12 Eylül darbecileri, sadece ilk üç maddenin değiştirilemeyeceğini anayasaya yazmışlar.. Dolayısı ile.. “O üç maddenin dışındaki tüm maddelerin.. Usûl kurallarına uymak şartı ile.. İstenildiği gibi değiştirilebileceğini” kabul etmişler.. “TBMM’de 330 çıkarsa.. İlaveten halkoyuna sunulup evet çıkarsa.. TBMM’de 367 bulunursa, bu sayı ile.. Anayasanın ilk 3 maddesi dışındaki her madde değiştirilebilir” demişler..

Bugünkü “hayır”cılar ne diyorlar!

“Nayır.. Olmaz.. Olamaz.. Sadece üç madde değil.. Sonrasındaki maddeler de.. O da. Bu da.. Şu da.. Öbürü de.. Diğeri de.. Değiştirilemez! Değiştirilirse, rejim yıkılır..”

Haydi söyleyin şimdi..

12 Eylül darbecileri, bunlardan daha özgürlükçü değiller mi?

12 Eylül darbecileri, bundan daha esnek değiller mi?

Adamlar darbeci ama..

“O kadar da uzun boylu değil.. Üç madde değiştirilmesin, yeter..” diyorlar..