Ana sayfa Editörden Akit’in sosyal medya paylaşımı gerekçesiyle hedef gösterdiği memur görevden alındı

Akit’in sosyal medya paylaşımı gerekçesiyle hedef gösterdiği memur görevden alındı

PAYLAŞ

Baklacı’nın görevden alındığını da yine gazete duyurdu. Gazeteye göre Baklacı sosyal medya hesabından AKP’yi eleştirdi, Kandil ağzıyla yazılmış bildirilerde ise imzası var.

Memur Baklacı’nın görevinden alındığını duyuran Yeni Akit’in ilgili haberi şöyle:

Gazetemiz Akit, 8 Ocak Pazar günü “Devlete düşman devlet memuru” başlıklı haberiyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda memur olarak çalışan Cemile Baklacı’nın skandal paylaşımlarını gözler önüne sermişti. Baklacı’nın şahsi Facebook hesabından “Katil AKP Hesap Verecek”, “Hükümet İstifa, Halk İktidara” sloganlarının yer aldığı fotoğraflar paylaşarak devlete nasıl kin kustuğu deşifre edilmişti.

Gazetemizin geçtiğimiz günlerde gündeme getirdiği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı çalışanlarından Cemile Baklacı’nın çirkin sosyal medya paylaşımları, kamuoyunda büyük yankı uyandırdı. Uzun yıllardır Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda memur olarak çalışan Cemile Baklacı’nın Kandil ağzıyla yazılmış bildirilerde imzası bulunduğu, güvenlik güçlerini soykırım yapmakla suçladığı ve AK Parti Hükümetini bizzat hedef alan paylaşımları bulunduğu ortaya çıkmıştı.