Ana sayfa Gündem AKP ‘engel’ tanımadı: Belediyenin engelli çalışanları sürgün edildi

AKP ‘engel’ tanımadı: Belediyenin engelli çalışanları sürgün edildi

Belediyenin santralinde çalışan, yüzde 52 oranında bedensel engelli kadın ile işitme ve konuşma engelli 2 personel bahçe sulamada görevlendirildi.

PAYLAŞ

Afyonkarahisar‘da Belediye Kültür Müdürü Emine Emel Sarlık‘ın “ot yolmakla” görevlendirilmesinin ardından, personele yönelik tartışmalı yeni yer değiştirmeler ortaya çıktı.

Vücudunda yüzde 52 oranında engel bulunan ve Türkiye Sakatlar Derneği Afyon Şube Başkanı olan Nazife Koza Nazife Kozan Göl, n Göl, belediyenin telefon santralinde çalışırken, Park Bahçeler Müdürlüğü’ne ‘tayin edilip’ bahçe temizliği ve bitkileri sulamakla görevlendirildi. İşitme ve konuşma engelli Selami Yıldırım ile işitme engelli Abdullah Yılmaz da belediyede çaycılık yaparken, bahçe sulamakla görevlendirildi. Belediye Beyaz Masa’da halkla ilişkiler sekreterliği yapan Hülya Ayçiçek ise Park Bahçeler Müdürlüğü’ne tayin edildi.

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre tek kolunu kullanamayan Nazife Kozan Göl, bedensel güç gerektiren işle görevlendirildi.

MOBBİNG UYGULANIYOR

AKP’li Afyonkarahisar Belediyesi’nde personele mobbing uygulandığını belirten CHP Milletvekili Burcu Köksal, konuyla ilgili olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından cevaplandırılması istemiyle TBMM’ye soru önergesi verdi.