Ana sayfa Gündem “AKP sonucu garanti görmez ise seçimi yaptırmayacak”

“AKP sonucu garanti görmez ise seçimi yaptırmayacak”

Oda TV yazarı Sabahattin Önkibar, AKP’nin seçim tarihine kadar yaptıracağı anketlerle sonucu garanti görmemesi durumunda seçimi yaptırmama ihtimali olduğunu iddia etti.

PAYLAŞ

Önkibar “İstanbul seçiminin yenilenmesinde Devlet Bahçeli’nin Tayyip Erdoğan’a ettiği, ‘Biz MHP’de yeterli imzaya rağmen kurultay yaptırmadık… Ne oldu?.. Unutuldu gitti… İstanbul seçimi iptal olursa, o da unutulur.’” sözünün etkili olduğunu yazdı.

REJİM DEĞİŞİKLİĞİNİN İLANI

Önkibar seçimin yenilenmesi kararını “Türkiye’deki rejim değişikliğinin ilanı” olarak yorumladı. “Türkiye artık değil hukuk, kanun devleti bile değildir” diyen Önkibar, YSK’nin iptal kararı sonrasında Ankara’da art arda görüşmeler yaptığını dile getirdi.

SEÇİM OLMAYACAK ERTELENECEK Mİ?

“İstanbul’da seçim olmayacak, ertelenecek mi?” diye soran yazar, “İktidar sürekli olarak anketler yaptırıp nabzı günlük olarak tutacak. Durumu garanti görmez ise; birkaç gün kala YSK’yı olağanüstü çağrıya zorlayıp, seçimi belirsiz bir tarihe erteletecek ve İstanbul’u kayyum yani iktidarın memuru ile yönetmeye devam edecek mi? Türkiye demokrasisinin bu iddiaya izin vermeyeceğini umut ediyorum” dedi.

ÇATIŞMA KARDEŞ KAVGASI DİYE SEÇİM İPTAL EDİLEBİLİR

Bu iddianın doğru olması durumunda “çatışma, kardeş kavgası ve milli güvenliğimiz tehlikede” denilerek seçimin iptal edilebileceğini söyleyen Önkibar, “AKP iktidarı, iptal ettiği İstanbul seçimini yine kaybederse ayakta duramayacağını bilir. Dolayısı ile kaybedeceğini gördüğü an seçimi ileri bir tarihe erteletecek mi?” diye sordu.

İKTİDARIN BÜTÜN KİRLİ İŞLERİ İSTANBUL’DAN FONLANIYOR

Önkibar’a göre, iktidarın bütün kirli işleri İstanbul’dan fonlanıyor. “Çeyrek asırlık sırların açığa çıkacak olması bir başka boyut” diyen Oda TV yazarı, Abdullah Öcalan’la avukatlarının sekiz yıl aradan sonra görüştürülmesine de ayrı bir parantez açtı.

ÖCALAN MESAJI İSTANBUL SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ

“Avukatları ile sekiz yıl görüştürülmeyen Öcalan’ın mesaj yayınlaması elbette İstanbul seçimleri ve HDP seçmenleri ile alakalıdır” görüşünü savunan yazar, “Merak ediyorum; seçim boyunca CHP’yi PKK ile örtüştüren beka tüccarları ile şehit istismarcıları bakalım buna ne diyecekler?” sorusunu yöneltti.