Ana sayfa Logo Altı AKP’li Enç: Kendimi savundum, nefsi müdafaaya girer

AKP’li Enç: Kendimi savundum, nefsi müdafaaya girer

PAYLAŞ

Konuyla ilgili açıklama yapan Enç, Nazlıaka ve CHP’li Şafak Pavey ile bir temasının olmadığını iddia ederek, şöyle konuştu: “Dört HDP’li kadın milletvekili çevremi sarınca kendimi savundum. Şiddet değil, nefsi müdafaaya girer. Şafak Pavey’le aramızda iki metre vardı. Benim bir temasım söz konusu değil. Aylin Nazlıaka’ya kelepçeyi açmasını ve eylemi bitirmesini söyledim. Kendisi Anayasaya geçmeyinceye kadar eylemini sürdüreceğini söyledi. Böyle bir hakkı olmadığını, Meclis kürsüsünün eylem yapma yeri olmadığını söyledim.”

HDP’Lİ VEKİLLER BANA SALDIRDI

Enç, vekillerin yaralandığı kavgayı ‘kendi penceresinden’ HDP’li vekillerin saldırısı olarak anlattı: “Aylin Nazlıaka, HDP’li milletvekillerini kendisini koruması için yanına çağırdı. Benim daha önce HDP’li milletvekilleriyle tartışmam vardı. Bunlar kafalarına beni yazmışlar. HDP’li kadın milletvekillerine ‘Bu sizin olayınız değil, gidin’ dedim. İçlerinde kısa boylu biri bana ‘Sen bizim başkanımızla nasıl böyle konuşursun’ diyerek beni itti. Dördü birden saldırdı ve üzerime çullandı. Kendimi savunma içgüdüsüyle hareket ettim. Burada bir saldırı değil nefsi müdafaa vardır. HDP’li milletvekilleri bana saldırınca mermer merdivenlere düştüm. ‘Burası Kandil değil Türkiye Cumhuriyeti’nin Meclisi’ diye bağırdım. HDP’lilerin şahsıma yönelik bir saldırısı vardır. Benim sorunum onlarla.”

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM

CHP’li vekillerin kendisine temasının olmadığını ve konuyu mahkemeye taşıyacağını söyleyen Enç, HDP’li vekiller hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi: “10 gün rapor aldım. Karaciğerimde darba bağlı su toplaması var. Sağ kalçam ve belimde ezikler var. Yüzüme yumruk aldım. Daha önce boyun fıtığı ameliyatı olmuştum. Bu olaydan dolayı bugün yine bir operasyon geçireceğim.”

CEMAAT BAĞLANTIM YOK

‘Kimse Yok Mu Derneği’ne üye olduğunu kabul eden ve bunun 2010’daki anayasa referandumundan önce gerçekleştiğini belirten Enç, derneğin tek bir toplantısına ve etkinliğine katılmadığını iddia ederek, “17- 25 Aralık operasyonundan sonra dernek üyeliğinden istifa ettim. Bu örgütün ne kadar pis olduğunu bildiğim için, kızımın robotlaşmasını istemediğim için ‘Ergenekoncu’ olarak tabir edilen İSTEK Koleji’ne verdim. Bank Asya’da hesabım yok. Bir tek hesap bulsunlar hemen milletvekilliğinden istifa ederim. Ben üç dönem milletvekiliyim. Demokratik ve hukuk Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne bağlıyım. FETÖ ile hiçbir bağım olmadı” diye konuştu.