Ana sayfa Gündem AKP’li vekil, CHP’ye ‘nezaket’ ziyaretine gitti, kendisiyle tokalaşmayan gencin boğazını sıktı

AKP’li vekil, CHP’ye ‘nezaket’ ziyaretine gitti, kendisiyle tokalaşmayan gencin boğazını sıktı

PAYLAŞ

Burdur’da AKP Milletvekili Bayram Özçelik, seçim çalışmaları kapsamında Kışla Caddesi’ndeki CHP İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Özçelik binadakilerle tokalaşırken, Ergün Erdem adlı genç AKP’li vekil ile tokalaşmayı reddetti. Özçelik, kendisiyle tokalaşmayan gence tepki gösterdi ve tartışmaya başladı, ardından da Erdem’in boğazını sıktı.

Çevredekilerin araya girmesinin ardından Özçelik ve beraberindekiler binadan ayrıldı.

Özçelik gençten özür diledi

AKP’li vekilin saldırısını haber alan Vali Hasan Şıldak ise araya girdi. Şıldak, Özçelik ile birlikte CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Burdur’un CHP’li Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, AKP İl Başkanı Volkan Mengi ve CHP İl Başkanı İzzet Akbulut’u valiliğe davet etti.

Valilikteki görüşmede Özçelik, saldırı nedeniyle özgün olduğunu söyledi. Valilikten çıkan heyet, tekrar CHP İl Başkanlığı’na geldi ve Özçelik, saldırdığı gençten özür diledi.

“Bozulan moralinizi CHP’lilere yansıtırsanız en sert şekilde yanıt veririz”

DHA’ya konuşan Özçelik, CHP’li gencin “FETÖ’cü birinin elini sıkmam” dediğini ve daha sonra da bağırdığını bunun üzerine arada tartışma yaşandığını ancak kendisinin gidip özür dilediğini belirtti.

CHP İl Başkanı İzzet Akbulut da bu özrü, ülkedeki siyasi efendiliğin öncüsü oldukları için kabul ettiklerini, CHP’lilerin hiçbir zaman zulme boyun eğmediğini ifade etti ve sözlerini şöyle noktaladı:

  • Kamuoyuna ve iktidar partisi fertlerine diyorum ki sahadaki aldığınız tepkilerden dolayı bozulan moralinizi, bozulan sinirlerinizi 7’den 77’ye herhangi bir CHP’liye bir kez daha yansıtacak olursanız, en sert şekilde cevap vereceğimizi bildiririz.